LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
41.Winter 10132
42.Černík 10131
43.Duchoň 10097
Bouldry:
41.F 9278
42.Zímová 9278
43.Zítková 9253
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5873 lezců
1206709 cest
Nové přelezy:
Vymetání P 8A
Mustang 8a
Maracuja 7C
Strašák 9+/10-
French Kis 9+/10-
Wirbelwind 8A
Kalter Bra 7C/7C+
Arcistavěč 7C+
Fenix Dire 8A
Fenix 7C+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název stěny:

Big Wall

Kontaktní osoba:Tomáš Rakovič
Adresa:Ocelářská 16
19000 Praha 9 - Vysočany
Praha kraj
Česká republika
Telefon:730 510 129
WWW:www.big-wall.cz
E-mail:i n f o @ b i g - w a l l . c z 

STĚNA
20 m maximální výšky
3 000 m² celkové plochy
115 linií jištění
300+ lezeckých cest
Do monumentální haly s výškou stropu ve 20 metrech navrhla a postavila firma TR-walls stěnu, která snese srovnání se špičkovými stěnami v zahraničí. Při stavbě jsme použili nejmodernější technologie, materiály a mnohaleté zkušenosti. Výsledkem je 3000 m² lezecké plochy pro lezení s lanem a velmi pestrou škálou profilů.
Na BigWallu najdete mnoho ukloněných profilů, kolmice zpestřené strukturami, unikátní krápníky, spáru, komín, laminátový masiv a množství mírně převislých profilů. Samozřejmě jsme nezapomněli na výkonnostní lezce, pro které jsme postavili velmi dlouhé profily s převislostí až 10 m. Pro ty, kteří se necítí na ďábelskou výšku 20 m, máme připraveno mnoho kratších profilů od 10 do 15 metrů s velmi lehkými cestami.

hala


BOULDER
4,5 m maximální výšky
300 m² celkové plochy
120+ značených boulderů
prostor a volné výlezy

Malá boulderovka je dnes už neodmyslitelnou součástí každé kvalitní lezecké stěny. Na BigWallu však najdete plnohodnotnou boulderovku, která má víc než 350 m² lezecké plochy. Protože je umístěná přímo v hale s lezeckou stěnou, bylo možné postavit profily s výlezy, takže nekončí někde pod stropem a nad vámi je 15 metrů volného prostoru s denním světlem a otevřenými okny ve světlíku. Samozřejmostí jsou barevnými chyty značené bouldery s uvedenou klasifikací obtížnosti i sportovní sektor s velkým množstvím chytů pro vymýšlení vlastních projektů.

bouldrovka


Všechny vylezené cesty i bouldery si můžete zaznamenávat do vlastního deníčku na našich webových stránkách (a to i hned po lezení na stěně pomocí QR kódů přečtených vaším mobilem) a můžete tak svou výkonnost porovnávat s ostatními lezci v žebříčku.

OTEVÍRACÍ DOBA
Pondělí: 9.00 - 23.00 hod.
Úterý: 7.00 - 23.00 hod.
Středa: 7.00 - 23.00 hod.
Čtvrtek: 7.00 - 23.00 hod.
Pátek: 9.00 - 23.00 hod.
Víkendy: 9.00 - 23.00 hod.
Svátky: 9.00 - 23.00 hod.

CENÍK
STĚNA + BOULDROVKA + GALERIE

Stěna + bouldrovka



BOULDEROVKA + GALERIE

Bouldrovka



Pro zájemce nabízíme lezecké kurzy jak pro začátečníky a pokročilé, tak i pro děti. Během roku pořádáme mnoho lezeckých akcí, jako jsou například závody, anebo příměstské tábory pro děti.

PŮJČOVNA
Sedací úvazek 20 Kč
Lezečky         40 Kč
Lano 50 m 60 Kč
Kyblík 10 Kč
Karabina 10 Kč
Grigri 10 Kč
Pytlík s magnéziem 10 Kč
Komplet       120 Kč


hala věže


hala svrchu


slack line


Reklama:
 Foto dne:

Návrat do Sovího údolí, VIIc
 Databáze cest:
Všechny cesty (190100)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ristretto 6c L
Perfect 6b Akyarlar
Mr. Lova Lova 7+/8- Akyarlar
23 Yil Sonra 7- Akyarlar
Yelloz 5- Akyarlar
Nově komentované:
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
IV. B 6- Kalamárka
IV. B 6- Kalamárka
Zajova 5+ Kalamárka

 Nově v diskusi:
Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Samodomo nýty | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Pád |

 Nové komentáře:
Připomenu jednu z jeho cest | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Každého díra | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Velmi smutná zpráva | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Na štand větší průměr | Dobrý? | Re: To má být jako zpráva o nehodě, jo? |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (47)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (31)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)

 Nově v inzerci:
Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 30 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 36 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 30 
 Řídím se doporučením ostatních 
 27 
 Neřeším to – lezu vše 
 26 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.