LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Hory byly jejich osudem
Vychází autorizovaná biografie: Adam Ondra - Lezec tělem i duší
Nový průvodce Jižní Moravy

Závody
Ruzyňská liga pro děti (16.11)
2. bouldr kolotoč (22.11)
Pivní boulderové závody (23.11)

Žebříček
Cesty:
30.Mikosik 10350
31.Chejn 10334
32.Brajer 10284
Bouldry:
30.Pařil 9103
31.Bradáč 9078
32.Lavička 9075
Hory:
7.Hlaváč 6070
8.Černý 4751
9. 4570

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4757 lezců
786140 cest
Nové přelezy:
Crónica 8b
Stillman 9
Chosé Nepř 7C
Nebe 9+/10-
Zlatý Koul 9+
Kosmodrom 8A
TV Show 8A
Hořký Měsí 9+
Fénixovy S 8A+
Crazy Unde 8A/8A+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder bar Točna - Jihlava

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nový komentář 

 Dodateček
Petře je to KVALITA !!!!
jen bych chtěl dodat můj bouldřík vlevo od spáry na Velrybu.
Harpuna 6c Velryba Jirka Sika
Pak ještě Hopovo Blátodrom ale ten je lehkej.
Zapsal: JirkaS, 15:16:56 20.06.2002
 Kolumbovo ztroskotání
Kolumbovo ztroskotání 7A jsem sice přelezl, ale nejsem jeho autorem. Myslím, že to mají na svědomí Jirous s Andreyem.

Je to hodnota, Petře.
Zapsal: Azbest, 07:58:30 21.06.2002
 Pravě jsme se
vrátili z Mlýňáku,lezli jsme ráno a trochu dopoledne.Škoda že jsem neměl sebou tyto dodatky,orientovali jsme se podle minulého článku.Podařilo se my konečně přelézt Hiphop a dále jsem přidal projekt na Škuner(hrana ze sedu)název jsme dali Twister a obtížnost vidím někde kolem 7C+(možná8A),taky jsme přelezli projekt v Severní stěně 1b)název zatím není,mohl by zustat-Pofidérie,jedná se o dobré spodáky,trochu silové,klasifikaci bych dal 6C.Dále můj názor na klasifikaci(viz seznam):Hiphop 7C+,Hip 7B,Hypodrom 7A+,Spasení 7b,Staré pušky 6C,Kleště 7A,Aumax pravý 7A/A+.Ty další bouldery,asi sedí,je dobré že se o tom diskutuje.Čus.
Zapsal: Čermy, 17:37:32 21.06.2002
 Sorry
nevšim sem se članku od Andreje,takže ten projekt na Škuner vylezl den předemnou,no co jsem další v pořadí a taky tomudal lepší název.Souhlasím sním názorem na klasifikaci Fb.
Zapsal: Čermy, 17:47:47 21.06.2002
 Původní bouldery
Původní bouldery na Ležkách ( do č. 13 ) udělala parta kolem K.Žáka a E.Jedovnickýho při závodech.Takže historicky udělal boulder č. 9. E.Jedovnický, č.10 . K.Žák a to údajně tak, že měl na jedný noze bačkoru a na druhý kopačku.Placičku měl dělat.K.Žák. Středem Hamburgra jsem dělal já později.Ještě mám ve svých záznamech napsáno, že Sikovo plotna vlevo od spáry na Velrybu měla název od J.Siky Rybí tuk, nevím jak už to bylo, ale myslím že při zpracování prvního průvodce na tyto kameny jsem sehnal informace, které byly k mání.Myslím, že by u prvovýstupů měli být uvedeni i tito pralezci.
Zapsal: John, 22:08:52 23.06.2002
 Trocha do Mlýňáku
Víkend jsme s Jirkou Šimandlem zasvětili Severnímu úbočí a nebylo to marné. Výsledkem naší návštěvy je jeden přelezený projekt a 3 nové hodně pěkné pohodové bouldery.

Podsvětí
Projekt na podsvětí 4g) vedle Escort cafe skok do lišty není 7B/C.
Název navrhuji Stupid, klasifikaci 7A.

Nové bouldery :

Škuner
Hladká plotna vpravo vedle hrany 3i) na Škuner.
Autor Marek Rottenborn, Jiří Šimandl.
Název Bordel di Brenta, klasifikace 6B/B+

Liščí doupě
Velmi logická krásná linie ve stěnce Liščího doupěte.
Traverz z leva doprava. Nástup zcela vlevo, výlez boulderem č. 5c) top obouruč na vklíněném oblém kamenu.
Autor Jiří Šimandl, Marek Rottenborn.
Název Budulínek, klasifikace 6C+

Liščí doupě
Vlevo od 5c) (Bezva výlet) nástup z madla, konec na trnu nahoře ve spárce.
Autor Jiří Šimandl, Marek Rottenborn.
Název Fox Kids, klasifikace 7A.


Možná jsme toho přelezli méně než jsme se nakartáčovali, ale myslím, že to stálo za to. Všechny tři bouldery jsou velmi pěkné a stojí za to, je zkusit. Hlavně jsou velmi logické, žádný tápání. Klasifikace se ustálí. Proto je jeďte prubnout a dejte vědět. Fotečky pro snadnější identifikaci budou.
Zapsal: Azbest, 09:38:18 24.06.2002
 John ma sloni pamet
Ty krabe Johne, uz jsem se dostal mezi pralezce, to me teda netesi. Jinak tedy mas velmi dobrou pamet, potrebovali bychom te mit na telefonu, jako on-line support, nebot ty vzdy vis, ale jen nekdy povis.
No jen vysvetluji, Rybi tuk se to skutecne jmenovalo, jenze nekdo to popletl a oznacil takto v pruvodci jinou moji cestu, o par metru dal, tak jsem musel vymyslet novy a po velke namaze jsem prisel na Harpunu. Je to asi 6c, dej si ji, ted jsem ji lezl a moc se mi to libilo.
Ps.: Hop to nedal. Nekolikrat si vobrousil lezacky a pak je sel nekam zahodit.ChaCha
Zapsal: JirkaS, 16:36:16 24.06.2002
 Sorrrrrrrry Jirkovka
Vůbec jsem nevěděl o původním názvu. Ať se to jmenuje jak se to jmenuje, mohlo by to tak zůstat. Harpuna je dost dobrej název, vůbec bych se ho nezbavoval. Řekněte svůj názor. Přijeďte vyzkoušet Budulínka 6C+, Stupid 7A, Fox Kids 7A a Bordel di Brenta 6B+. John ví o čem mluvím. Azboška. Kis
Zapsal: Azbest, 22:16:26 24.06.2002
 
Stupid - velmi přesný název této "blbosti". Návrh na klasifikaci jsem střelil od oka, dost velkou roli bude hrát výška.
Bordel di Brenta - jste si teda začistili.
Totéž na Liščím doupěti, kde ty bouldry mají asi dost daleko původní Ležkovské logice, ale já už se těším, až je zkusím.
Ještě zpět k autorství. Jestli se fakt zadaří na nějaké průvodci, nepředpokládám, že by se tam psali autoři. Dobrý bude asi nějaký historický úvod, kde se to tak nějak shrne. Každá informace dobrá.
Zapsal: Petr Resch, 11:01:19 27.06.2002
 Ujasnění klasifikací
S rodinkou jsme nedávno navštívili švýcarskou Baseljuru a protože jsem neměl žádné sportovní cíle a vše se motalo okolo malého Jindry, potůčků skákajících přes kamenné kaskády, chladivých jeskyní, opuštěných hradů a romantických kaňonů, jediné, na co jsem trochu víc sáhl z lezení, byl bouldring. Chtěl jsem si totiž trochu víc udělat jasno okolo klasifikací a zkoušel několik desítek bouldrů (max. 8a), z nichž jsem asi 20 přelezl. Klasifikace těch přelezených 6a až 7c+. Autoři většinou místní lezci, ale i tak renomovaný borec, jakým je Fred Nicole. Charakter většinou silovější po dobrých chytech, ale i lištovky a trochu boulí.
Proč to vůbec píšu do rubriky Mlýnský vrch? Za ty tři půldne lezení jsem si totiž udělal představu, kde leží obtíže těch prdéčků na Mlýňáku a mám poněkud pocit, že co se zejména těch těžších věcí týče jsou zbytečně sráženy dolů. Nemůžu hovořit o plotnách, které obzvlášť neumím, ale Demasiádo je podle mě normální 8a, Hip Hop zřejmě 7c+/8a, Hop 7c/c+, Aumax levý 7b+ nebo 7b, Hip 7b, Hipodrom 7b traverz (a to je oproti Fb sakra rozdíl), Spasení 7b (dal bych tomu pohyblivou klasifikaci dle výšky od 7a+ až po 7b+ pro ty, kteří sotva dosáhnou, ti, co nedosáhnout mají smůlu), Sokolíky 7a+, Aumax pravý 7a/a+, Traverz na Hamburger 7a+ traverz, no a potom následuje celá řada sedum áček.
Mimochodem je docela možné, že se teď (ačkoli je strašné horko) budou na kopci dít věci díky soutěži o bouldr 2002, kterou považuji za super myšlenku a sám chystám několik novinek.
Šutru zdar
Petr Resch
Zapsal: Petr Resch, 11:28:56 09.07.2002
 Novinky z Mlýňáku
Nějak nám to na Mlýňáku s přibývajécém sluníčkem upadá, tak se to zkusím zase trochu nakopnout.
Dneska, ve čtvrtek, bylo přijatelně, tak jsem zavítal. Na rozlezení jsem si udělal radost prvním pokusem v Harpuně (psycho) a jal se zkoušet nějaké své projektíky. Když už to vypadalo beznadějně a bezskalpově, zabloudil jsem na Sever. Již delší dobu mě tu iritujou očištěný lišty kousek nad zemí na Fontaineblau, tak jsem se do toho zakounul. Posilněn novou zbraní - motykou - jsem poněkud upravil terén a odhrabal stup, na němž když člověk stál nevěděl, jestli náhodou už taky nestojí na zemi. Ale zkraťme to, vznikl dvoukrokovej prdéček "Krtkova dobrodružství", klasifikace 7b+ nebo 7c. Je to jednoduše přímo na hraně, ze sedu, ještě to půjde protáhnout pořádně nářezovim traverzem doprava. Můj původní úmysl, zopakovat ve zbytku pobytu všechny nový bouldry skončil hned přelezem na první pokus Bordelu... (asi jó 6b+, ačkoli první dojem na pohled svádí ke značnému podcenění) a jal jsem se pracovat. Výsledkem je vyčištění celé náhorní části Škuneru, čímž se otevřela řada možností (kartáče však s sebou). Já už jsem stačil vytvořit pouze nejlogičtější traverz po hraně od stromu doprava a sokolíkem na vrchol. Název - Tankodrom, klasifikace asi 6c traverz (ca.6 metrů). Možná se mi tím podaří nastartovat neoficiální závod o totální oblez Škuneru, který se teď již zdá reálný jakousi spirálou, začínající Lucy Liu (vynechávám část vlevo od ní), přes Bordel do Tankodromu (třeba odstranit strom), poněkud komplikovaný sestup do Stěnky (asi jediné zatím nevyřešené místo), opačným směrem Staré pušky a přes hranu hurá na vrchol (někde v místě výlezu Lucy Liu). Suma sumárum dobrejch 20 metrů. Tak zase oprašte matračky a koukejte dorazit.
Pan domácí
Zapsal: Petr Resch, 22:30:15 11.07.2002
 Pro pana domácího
Petře, chci se zeptat na traverz na Velrybě. Je značenej červenou šipkou a leze se zprava do leva, chci se jen ujistit kde začíná a kde končí ( je to ohraničeníé červenou tečkou nebo je to jinak ?) a za kolik je . Díky za info.

Cába
Zapsal: Cába, 06:35:22 15.07.2002
 Traverz na velrybě
Nevím, kdo je autorem, ale jestliže to vede od spárky doleva, jak je značeno a končí v plotnách z vršku Velryby, tak je to docela zbytečná záležitost , která vede odnikud nikam a ani bych to v análech nevedl. Tak, jak jsem popsal je to pětka.
Zapsal: Petr Resch, 14:08:36 15.07.2002
 HONEST
Canadian Women
Zapsal: e b r o k e r b l o g i 7 7 @ g m a i l . c o m, 01:25:10 02.12.2011
 HONEST
ULU Canoe Polo
Zapsal: 8 t v e e 6 9 @ g m a i l . c o m, 02:40:50 18.12.2011
 gEbzqSeLl
W4FVDs I loved your post.Really thank you! Great.
Zapsal: tqnngBuZwSerHQjdRnD, 04:14:38 21.12.2013
 mYWlNptHNNtC
GMG3XK I really liked your blog article.Thanks Again. Really Cool.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: CRElLfGYDTg, 14:00:07 10.10.2016


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.


Reklama:
Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:
Küllü In
Saykodelikdesik, 9+/10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (139555)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pángur Bán 6c+ Siurana
Silvestr 6C+ Strnady
Strnady 6C+ Strnady
Boilerplate 5.8 Red River Gorge
Jingus Khan 5.12a Red River Gorge
Nově komentované:
Samá Cihla Přímá Varianta VIIIc Labák - Pravý Břeh
Blitz 9+/10- Frankenjura
Samá Cihla Přímá Varianta VIIIc Labák - Pravý Břeh
Krásný Den 6A+ Divoká Šárka
Samá Cihla Přímá Varianta VIIIc Labák - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: istenie tazkeho lahkym | Re: istenie tazkeho lahkym | Re: istenie tazkeho lahkym | Re: istenie tazkeho lahkym | Re: istenie tazkeho lahkym | Re: istenie tazkeho lahkym | istenie tazkeho lahkym | Re: Anketa | Re: a v čem jako... | a v čem jako... |

 Nové komentáře:
Re: Obsah | Smart | Re: Vstup | Re: Obsah | Obsah | Re: jestli | Re: jestli | Re: výška | Re: Nevím | Re: jestli |

 Kde to vře:
Adam Ondra: Road to Tokyo # 38 (60)
Lezec odsouzen, protože při spouštění nechal spadnout spolulezce (54)
Lofer: nová cesta Franco Columbu 7a/7a+ na perfektním vápenci (54)
MMČR v lezení na obtížnost (27)
Vychází autorizovaná biografie: Adam Ondra - Lezec tělem i duší (25)
Nejasnosti nad olympijskou kvalifikací před závodem v Toulouse (21)
Pražští hasiči na lince 112 pomohli českým horolezcům v Rumunsku (12)
Ruzyňská liga - závody pro děti (12)
Nepálec Nims: projekt 14 osmitisícovek za sedm měsíců splněn (9)
Rychlolezci z Brna pořádají sbírku na samonaviják (7)

 Nově v inzerci:
SKIALPOVÝ SET | La Sportiva G5 | MONTBELL Storm Cruiser. Dámská ultralight bunda L | Prodam perovku | Prodám různé druhy karabin | Statická a dynamická lana | Scarpa Maestrale MP 27,5 | posilovaci campus | La Sportiva Testarossa, vel. 41,5 | Bergans Nordkapp vel.S kalhoty na skialp |

 Anketa:
Zamýšlíte se při lezení/jištění nad zodpovědností před zákonem?
 neřeším to 
 90 
 stará se hlavně, kdo leze 
 23 
 50:50 zodpovědnost 
 57 
 stará se hlavně, kdo jistí 
 28 
 nestarám se, jsem pojištěný 
 33 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.