LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Adam Ondra vydává další knihu
Hory byly jejich osudem
Vychází autorizovaná biografie: Adam Ondra - Lezec tělem i duší

Závody
Sambar Kids Cup (14.12)
Maskův Memoriál (14.12)
NahořeBez Boulder Cup (25.12)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12834
2.Konečný 12665
3.Vopat 11916
Bouldry:
1.Stráník 11653
2.Jungling 11050
3.Stráník 10928
Hory:
1.Zaoral 7676
2.Ondrášek 7313
3.Skopec 7070

Výsledky
Kvalifikace na olympiádu (28.11)
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)

Deníčky
4764 lezců
788649 cest
Nové přelezy:
Maricon El 7b
Las Siete 7b
Kataplof 7c+
Penurias 8a
Barreiros 7c
Barreiros 7c
Sex Symbol 7c
La Bandida 8a
Tequila Su 7c+/8a
Im Orionne 8A

Stěny
Lezecká stěna Jičín - Jičín
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tisková konference na závěr závodnické sezóny 2015

ČHS uspořádal dnes dopoledne v Praze tiskovou konferenci na závěr sezóny závodů v soutěžním lezení 2015. Konference se zúčastnili reprezentanti Adam Ondra, Eliška Adamovská a Matěj Burian, za ČHS předseda Jan Bloudek a místopředseda Petr Resch.

K tématu vyšla tisková zpráva:

Čeští sportovní lezci patří k absolutní evropské, ale i světové špičce.


Tisková zpráva ze dne 19. listopadu 2015

Medailová umístění ve stěžejních  disciplínách bouldering, lezení na rychlost a lezení na obtížnost si v uplynulé sezóně připsali čeští lezci. Nejvíce úspěchů zaznamenal Adam Ondra, který je úřadujícím mistrem světa v lezení na obtížnost i v boulderingu z roku 2014 a na Světovém poháru a Mistrovství Evropy v Chamonix získal v lezení na obtížnost celkové 2. místo. Tento víkend (15.11.2015) Adam Ondra ve slovinském Kranji dokázal zvítězit v tvrdé konkurencí a získat celkové vítězství v seriálu SP za rok 2015.

Adam Ondra se ve svých 22 letech vypracoval až na vrchol světového lezectví.
„Snažím se motivovat ostatní,“ říká Ondra, který je navíc hrdým držitelem ocenění IWGA (International World Games Association) Sportovec roku 2014 za dvojité vítězství na MS v boulderingu i obtížnosti, dále ocenění La Sportiva Rock Award 2015, jenž je určené nejlepšímu závodníkovi předchozí sezóny. Získal ho za to, že dokázal v roce 2014 vybojovat zlaté medaile na mistrovství světa v lezení na obtížnost i v boulderingu a to jako první v historii závodního sportu na světové úrovni. Ondra je i úspěšným tvůrcem vlastních lezeckých projektů, které vytváří na různých místech na světě. Patří k nim třeba nové lezecké cesty ve velmi oblíbené norské oblasti Flatanger.

Čeští lezci se mohou stát i žhavými medailovými kandidáty pro tokijské Olympijské hry v roce 2020. „Popularita sportovního lezení velice rychle roste ve světě i u nás. V tuto chvíli vše směřuje k účasti našich závodníků na LOH 2020 v Tokiu. Sportovní lezení je mezi 5 sporty, o jejichž účasti rozhodli podle nových pravidel přímo pořadatelé. Teď už jen zbývá, aby jejich volbu potvrdil MOV v srpnu na schůzce v Riu. Do karet nám hraje i to, že v Asii je sportovní lezení velice oblíbeným sportem: v rozsáhlé anketě Wall Street Journal Asia získalo skoro 50 % všech hlasů pro 8 sportů, které byly v širším výběru pro LOH,“ řekl Jan Bloudek, předseda českého horolezeckého svazu.

Pozoruhodné úspěchy však v letošní sezóně zaznamenali také lezci v mládežnických kategoriích. Nejvýznamnější postavou českého chlapeckého dorostu je v současné době Matěj Burian, který závodí v kategorii chlapci B (14-15 let) a disciplíně lezení na rychlost. Burian získal v uplynulé sezóně na Mistrovství Evropy v Edinburghu (Velká Británie) 1. místo v lezení na rychlost, když ve finále dosáhl času 8,17s a připsal si tak svůj nový osobní rekord. Úspěšným byl i na Mistrovství světa mládeže Arco 2015 (Itálie),
kde v lezení na rychlost postoupil až do čtvrtfinále a obsadil skvělé 6. místo.

Neméně velká očekávání jsou kladena na Elišku Adamovskou, která závodí v kategorii dívky B (14-15 let) a jejíž doménou je disciplína lezení na obtížnost. Adamovská paří mezi velké naděje mládežnické reprezentace, a i když ve své kategorii závodila letos prvním rokem, stala se finalistkou všech mezinárodních závodů (tři evropské poháry mládeže a dva mládežnické šampionáty), kterých se letos zúčastnila.

Letos máme i mistra Evropy v lezení na rychlost dospělých – Libora Hrozu, který kromě tohoto titulu získal i druhé místo v celkovém hodnocení Světového poháru ve stejné disciplíně. Stejně tak je potřeba uvést i jméno Martina Stráníka - stříbrného medailisty světového poháru v boulderingu v Mnichově, kde porazil i mistra světa Adama Ondru.

Za zmínku rozhodně stojí i další naděje, jakými jsou například Jakub Konečný, letošní český medailista Evropského poháru mládeže (získal stříbro) a také finalista všech Evropských pohárů mládeže, kterých se zúčastnil a semifinalista MS mládeže v Acru. Další vycházející hvězdou je Jan Kříž – juniorský mistr světa v lezení na rychlost z roku 2014.

Český horolezecký svaz (ČHS) je spolek, který byl založen v roce 1990 a navázal tak na činnost zastřešujících horolezeckých organizací, které na území ČR působily dříve. Hlavní činností ČHS je podpora horolezectví ve všech jeho formách a disciplínách včetně skialpinismu a vytváření podmínek pro to, aby se tento sport mohl v ČR rozvíjet na rekreační i špičkové úrovni. K hlavní činnosti patří také spolupráce s orgány ochrany přírody zaměřená hlavně na vyjednávání podmínek pro provozování horolezectví ve skalních oblastech ČR.

   [úpravy] 19:26 19.11.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Trenérské licence LRH a TB00:17:28 20.11.2015
Když už je tu článek k tiskovce ČHS o sportovních úspěších českých horolezců, což je zajisté výsledek zejména kvalitní práce svazových licencovaných trenérů, tak bych se chtěl zeptat na to, jak to dopadlo s těmi trenérskými licencemi Libora Hrozy a Tomáše Bintera?

Všiml jsem si, že se na to LRH ptal pod jiným článkem, že kolem toho byl docela rozruch, ale odpověď ze strany KSL ani vedení ČHS jsem nezaznamenal. Ani pod článkem ani na stránkách ČHS.

Nebo jsem něco přehlédl?

Zajímal se o to někdo na té tiskovce?

Předem díky za odpovědi.
JiBodpovědět 
 Re: Trenérské licence LRH a TB05:29:18 20.11.2015
jací svazoví trenéři, seš na drogách?
odpovědět 
 Re: Trenérské licence LRH a TB07:18:32 20.11.2015
Taky by mě to šméčko zajímalo.
odpovědět 
  Re: Trenérské licence LRH a TB09:38:12 20.11.2015
Co se týká trenérských licencí, tak mohu sdělit následující.
Kauzu s.TB jsem předal revizní komisi. Předal jsem ji RK i přes mé dvě špatné zkušenosti s tímto orgánem ČHS.
V prvním případě mi RK odpověděla až po roce a půl! A to jsem ji téměř patnáctkrát urgoval! A přes to, že uznala, že mám pravdu, tak po roce a půl mi to bylo k ničemu.
V druhém případě RK opět měla zpoždění a dostala od DK disciplinární trest. A to, že při projednávání mého případu porušila tehdejší stanovy snad ani nemá cenu komentovat. Musel bych se odvolávat k VV. :-) A nebo snad až k soudu a to mi za tu námahu nestálo.
V druhém případě, trenérské licence LRH. Jsem čekal na sekretariátem slíbený dokument z FTVS od pana Vomáčky, který ho měl vyhledat. A který měl dokázovat, že má licence je neplatná.
Věděl jsem,(od vedení trenérské školy na FTVS) že takový dokument na FTVS není. Tak jsem čekal s čím pan Vomáčko přijde.
Samozřejmě, že pan Vomáčko žádný dokument nenašel. A na Čhs poslal jen své prohlášení, že má licence neplatí. Čhs se teď tohle jeho vyjádření snaží vydávat za ten dokument, který dokazuje neplatnost mé licence.
V případě mé trenérské licence se nebudu obracet na RK, ale rovnou na disciplinární. Neboť ČHS mě v tomto případě šikanuje. Když ČHS vyvrátím v jednom případě jejich liché argumenty, hned najdou další a v konečném případě jsou to ty tzv. "hledané dokumenty" z kterých se nakonec vyklube jen prohlášení.
Bohužel, čím víc se zajímám o současné dění ve vedení Čhs se nemohu zbavit pocitu, že je něco špatně.
RK dle mého soudu nefunguje. V zápisech z jednání VV se dle mého soudu objevují nepravdy.
A to v situaci kdy běžný člen nemá šanci si zkontrolovat(náhubková směrnice) chod ČHS je alarmující.
Chystám článek o těhle všech poznatcích. Tak doufám, že dostanu prostor zde na Lezci. Pochybuji, že bych dostal prostor na stránkách Čhs.
Na závěr chci říct, že mi doopravdy nejde o pošpinění ČHS, jak se mi snaží VV podsouvat. Ale o jeho kvalitní fungování.
Nechci zatěžovat čtenáře drytoolem. Ale v roce 2014 ČHS raději neuspořádala MČR v této disciplíně než aby přistoupila na mou nabídku, že MCR 2014 uspořádám já. A letos jsem jim tuhle možnost také nabídl, opět ji odmítli. Jsem velice zvědavý zda jim to letos klapne. Je 20.11 podle regulí by měli MČR avízovat nejméně měsíc před jeho konáním. A zatím ani slovo. :-(
LRHodpovědět 
   Soud10:53:16 20.11.2015
Libore, nejsou podobné dokumenty, jako třeba ta trenérská licence, oficiální státní dokumenty s pevnými pravidly? Pokud ano, proč pořád podáváš nějaké stížnosti na RK nebo DK, ale prostě to nedáš k soudu? Kromě toho, že by byl tvůj případ posouzen objektivně, by to také začalo zajímat všechny členy ČHS, protože by museli hradit náklady na právníky, prohraný soudní spor a případné odškodné nebo ušlý zisk, o který jsi přišel tím, že nemáš potvrzení o své oficiální kvalifikaci.
A ne vždy soudy pracují pomalu, já měl nedávno případ vyřízený za tři měsíce. Asi by to bylo rychlejší, než to tvoje RK/DK kolečko. A hlavně účinnější. A také by pak každý věděl, že jsi měl pravdu. Takto je to pořád jen jakési povídání, kterému věřit můžeme, ale také nemusíme.

Proč to nedáš k soudu?
odpovědět 
    Re: Soud11:06:27 20.11.2015
To máš samozřejmě pravdu. Ale ve stanovách ČHS je napsáno, že spory mezi členy by se měli nejprve řešit na úrovni ČHS.
Tak to zkouším. A že by v tomhle případě mělo dojít k nějakému prodlení se nebojím. Není potřeba spěchat. A taky pro případné soudní řešení je potřeba se na to připravit.
LRHodpovědět 
     Re: Soud11:43:18 20.11.2015
Upřímně - stanovy jsou v tomto případě nesmysl a nelze je brát vážně.

Cituji:
$24 bod dva:

O stížnosti či podnětu musí být rozhodnuto do 60-ti dnů, popřípadě v téže lhůtě musí být podavateli sděleno, do jaké doby bude věc projednána a rozhodnuta.

V bodě 5 pak je povinnost před případným soudem vyčerpat všechny prostředky v rámci ČHS.

Takže když podáš stížnost a oni ti za dva měsíce napíší, že tvoje věc bude projednána a rozhodnuta za dva roky, tak budeš dělat co? Čekat dva roky?

Teoreticky s tím nesmíš ani k soudu, protože jsi nevyčerpal všechny prostředky v rámci ČHS, protože oni ti přeci přesně podle stanov napsali, kdy se tím budou zaobírat.

A jen dotaz na okraj - abys byl držitelem licence, tak musíš být členem ČHS? Když budu členem, získám licenci a pak členem být přestanu, tak na licenci nemám nárok?


odpovědět 
      Re: Soud12:18:44 20.11.2015
Rozumím přesně tomu co píšeš. Ale já doopravdy nechci někoho trestat a mstít se, jak je mi často podsouváno.
Já chci nápravu. A myslím si, že je dobré dát šanci. Doopravdy považuji soudy až za velice krajní řešení. Jsme lezci, horolezci a tak si myslím, že soud už je za hranou. To , že to tady píšu, pořád považuji za horolezecké prostředí. Možná to dělám neobratně, ale jde mi o nápravu. Ne o trestání.
Co se týče té druhé otázky.

"Jen dotaz na okraj - abys byl držitelem licence, tak musíš být členem ČHS? Když budu členem, získám licenci a pak členem být přestanu, tak na licenci nemám nárok?

Tak jak jsem to zjišťoval. Myslím si, že i FTVS pokud má trenérské kurzy posvěcené MŠMT. By na to nemělo brát ohled. Přesto tam má napsáno, že přihlášky se dávají prostřednictvím svazu či spolku.
Navíc svaz či spolek nesmí ztěžovat přístup ke vzdělání. Natož k akreditovanému vzdělání. Které může a má sloužit např. i k zvýšení zaměstnanosti.
Zjednodušeně. Stát akredituje možnost získání vzdělání a tudíž možnost vytvoření pracovního místa.
Na druhou stranu svaz či spolek tomuto brání dle mého soudu nelegitim zvýšením požadavků na tohle vzdělání. Délku platnosti trenérské licence určuje svaz ve svých stanovách či vyhlášce. V mém případě to tehdy neudělal ani licenci nijak neomezil a tak platí dál.
LRHodpovědět 
       Re: Soud12:49:56 20.11.2015
Jen dvě věci -

Jestliže platnost licence (něpíši o získání, ale o platnosti, dvě rozdílné věci) není podmíněna členstvím v ČHS, tak pokud bys členství v ČHS ukončil, další spor by nebyl mezi členy ČHS, tedy by se na to vnitřní regule svazu nevztahovaly.

A věc druhá - nechápu, proč soud považuješ za trestání nebo mstu. Lezec nelezec, soud je normální prostředek k tomu, aby, pokud se dva nemohou domluvit, objektivně určil, kdo má pravdu a je v právu. A případně se dá soudu využít proto, aby ses domohl svých práv, která ti někdo upírá, v tomto případě ČHS. Já naopka nechápu a za hranou "rozumného" jednání považuji tvé akce. Já bych postupoval jinak, podám podnět na ČHS, pokud nereagují podle mých představ, vyzvu je k nápravě, pokud ani potom, požádám o urovnání sporu soud, ať rozhodne, kdo z nás má pravdu.

Ale fakt se považuješ za normálního, když někdo ve tvém případě porušuje stanovy, rok a půl odkládá řešení, ty je musíš 15x urgovat, odpírají ti důkazy a podle tvých slov neříkají pravdu a jsou podjatí, a přesto si tam jdeš znovu na něco stěžovat?
odpovědět 

 tragicka propagace08:44:31 20.11.2015
Takhle CHS prodává svoje závodníky? Zmínka o mistrovi Evropy jen tak mezi řečí..To zas psal tiskovou zprávu nějakej "odborník" na mediální prezentaci CHS
climberodpovědět 
 Re: tragicka propagace10:34:36 20.11.2015
Letos bylo pro Čhs z hlediska možných dotací od MŠMT nejdůležitější ME. Příští rok to bude MS.
LRHodpovědět 
 Re: tragicka propagace11:24:55 20.11.2015
Trochu to take je jako chlubeni se cizim perim. Na uspesich danych zavodniku ma CHS nulovy podil.
odpovědět 
  Re: tragicka propagace11:46:31 20.11.2015
Nějak nemůžu dohledat v médiích výsledky z tiskovky ČHS - články, videa, fotky... Kde jsou?
Kuba Turekodpovědět 
   Re: tragicka propagace14:58:38 20.11.2015
Tak už jsem našel. Časopis Outdoor v elektronické verzi: http://zkraceno.cz/wpiu4
Kuba Turekodpovědět 
    Re: tragicka propagace20:29:52 20.11.2015
No vidíš...co se v mládí jako agent STB naučíš,ve stáří jako když najdeš:)
Ottoodpovědět 
     Re: tragicka propagace21:36:23 20.11.2015
Moc jsem toho nenašel. Jestli tohle je výsledek tiskové konference...?
Kuba Turekodpovědět 
      Re: tragicka propagace22:51:36 21.11.2015
Úkol pro agenta STB zněl - najít dokument a podat o něm hlášení!Máš nadání plnit tyto úkoly,tvou doménou je demagogie,jsi skvělý agent provokatér!
Alešákodpovědět 
       Re: tragicka propagace03:50:06 22.11.2015
1) Alešák z Humanity? 2) V čem jsem demagogický ve svém statusu?
Kuba Turekodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:
Zum Waldcafe
Zum Waldcafe, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (139909)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hase 6c Leonidio
Exkalibur 5c Leonidio
Zone 6c+ Leonidio
Wetterstoanerweg 6 Zugspitze
Südgrat 5- Mieminger Kette
Nově komentované:
Alte Westwand 5 Höllental
Cítím Dálky 7A Sloup
Cítím Dálky 7A Sloup
Igel 7b+ Leonidio
Pravé Křídlo 4 Divoká Šárka

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne | Re: FIVE–TEN–STEALTH C4 | Re: FIVE–TEN–STEALTH C4 | Re: FIVE–TEN–STEALTH C4 | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Foto dne | Re: FIVE–TEN–STEALTH C4 | Re: zatizeni lokte shyby x visy | Re: FIVE–TEN–STEALTH C4 |

 Nové komentáře:
Velká paráda | Re: Špek | Re: Kecy v kleci Uraci | Re: Kecy v kleci Uraci | Re: Špek | Re: pěkný | Re: Jedna rada | Re: Špek | Je to levny... | Re: Dirka |

 Kde to vře:
Tréninkový seminář s Adamem Ondrou (81)
Film Od palice k vrtu s Petrem "Špekem" Slaninou volně online (58)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 43 (31)
Podzim v Geyikbayiri (29)
Petice proti stavbě zimního rezortu na ledovci Pitztal-Ötztal (23)
Legacy 9a/5.14d (21)
Smrt ukrajinských horolezců v Tatrách (14)
Drytool Cup Brno 2019 (6)
Přijeďte lézt na východní Krétu (5)
MČR v lezení na rychlost vyhráli Jan Kříž a Hana Křížová (4)

 Nově v inzerci:
Prodám dětský celotělový sedák Singing Rock Bala | Prodám dětský celotělový sedák Singing Rock Bala | Statická a dynamická lana | NEWTON EASAY FIT | GRIGRI 2 | Scarpa Kinesis Pro GTX 61000/201 | Scarpa Kinesis Pro GTX 61000/201 | Bunda Millet Pierra ment | Bunda Tilak Spike | sklialp boty BD Prime 27 |

 Anketa:
Zamýšlíte se při lezení/jištění nad zodpovědností před zákonem?
 neřeším to 
 999 
 stará se hlavně, kdo leze 
 494 
 50:50 zodpovědnost 
 608 
 stará se hlavně, kdo jistí 
 499 
 nestarám se, jsem pojištěný 
 529 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.