LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
ČP a MČR U14 (12.09)
Mezinárodní MČR a ČP v boulderingu (18.09)
ZRUŠENO SP Ljubljana (SLO) (25.09)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13222
2.Jungling 11419
3.Pail 11400
Bouldry:
1.Ondra 11828
2.Stráník 11625
3.Stráník 11000
Hory:
1.Novák 7454
2.Ženíšek 6451
3.Mrklovský 6251

Výsledky
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)
SP Briançon (FRA) (21.08)
Rock Empire Český pohár v lezení obtížnost dospělých a mládeže (27.06)

Deníčky
5018 lezců
856528 cest
Nové přelezy:
Nuda V Lab XIa
Paranormál Xb
Kousání Xc
Pohádka Z Xc
Svalový Ko 8+/9-
Myší Kožíš 9+
Senzace 11-
Cikánskej Xb
Handy Dust 9-/9
Kinderrieg 9+/10-

Stěny
Boulder bar Točna - Jihlava
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

BD drytool cup 2013

článek a fotky

smallPraktické uplatnění Murphyho zákona praví, že pokud se může cokoli přihodit v nejméně vhodný okamžik, pak se tak stane s matematickou přesností. Takže drobnosti typu vlhkosti v ovladači plošiny (přestala nám na den jezdit), kompletní vypálení pojistek jističů (přežvýknutý kabel od vrtačky), kompletně zahryznutá záda, zalomený vrták, či krátké vruty to vše jsem v rámci příprav letošního BLACK DIAMOND Drytool cupu bral jako nezbytný kolorit.

Doslova vítr však přišel v okamžiku spatření předpovědi na pátek a noc na závodní sobotu. Vše je však vůle Alláhova a s tím jsme se tedy plně odevzdali vůli bohů. No a ono to nakonec zase vyšlo. Takže dík všem silám nadpozemským za pomoc a vám pár řádků o tom jaké to letos v Brně vlastně bylo.

Vzhledem k teplému počasí byla letos snaha držet betonku otevřenou v plném provozu až do konce října. Na přestavbu tak zbýval pouze měsíc a i ten byl omezen, protože na začátek listopadu připadul Sportlife a s ním i Sportlife Boulder contest. Takže suma sumárum, čtyři týdny na sundání chytů, smontování a vytahání struktur a nastavění cest. Největší kus práce v této chvíli odvedli kluci Stračesovi a další členové brněnské Lokomotivy, která spolu lezeckým centrem KLAJDA už čtvrtý ročník tohoto motyčkovacího podniku pořádala. I přes drobné komplikace se podařilo připravit nové struktury a týden před závodem se mohlo začít stavět závodní cesty.

Vzhledem k tomu, že prvořadým cílem závodu je aby si všichni dobře zalezli je stavění cest dobrou zábavou. Naštěstí je velmi nápomocná velikost stěny a pak také časový limit na kvalifikačních cestách. Přeci jen, když má cesta přes 25 lezeckých metrů a limit je 7 minut, tak to chce docela hodně utíkat a ani to nemusí být moc těžké. Takže chlapi se letos mohli těšit na pět kvalifikačních cest v obtížnostech M5 až M8 s tak poetickými názvy jako „Rehabilitační cvičení“, „Transsibiřská magistrála“ nebo „Býti Gumídkem“. Pro něžnější část startovního pole jsme připravili cesty čtyři od nejlehčí „Cesty pro radost“ až po nejtěžší „Iron lady“ za M7-.

Po předlezení závodních cest se více jak padesátka lezců a lezkyň ze šesti zemí pustila do souboje se záludnostmi kvalifikací. U chlapů se rozřazovací pro postup do finále ukázala nejdelší „Transsibiřská magistrála“, kde se většinou končilo na čas a pak bouldrový krok za svislou spárku ve „Rehabilitačních cvicích“. U dívčího startovního pole určila pořadí zejména nejtěžší „Iron lady“, kde se na vrcholové struktuře „Shield“ chvílemi bojovalo skoro jako o život. Celkem kvalifikační cesty určily devět finalistů kategorie mužů (rozhodoval počet Topů) a sedm finalistek kategorie žen. No a aby se všichni závodníci nenudili, tak se mohli krom souboje s obtížností pustit i do souboje s časem na cestách na rychlost. Chvílemi to místo souboje s časem byl tak trochu souboj s časomírou, ale nakonec se podařilo kvalifikační pokusit odměřit a určit čtveřici finalistů rychlosti.

Jako obvykle provázel zahájení finále mírný časový posun, přeci jen pět kvalifikačních cest znamenalo, že poslední muži dolézali dvacet minut před zahájením finálových rozlezů rychlosti. Důsledkem bylo, že jsme trochu museli některé finalisty nahánět a hledat. Nakonec se vše podařilo o do finále rychlosti se mohla pustit čtveřice žen Olga Kosek, Linda Synakova, Martina Kratochvílová a Lucie Hrozová, stejně jako čtveřice mužů Tono Suchý, Josef Leško, Martin Grajciar a Milan Dvořáček. Absolutně nejrychlejší čas večera dal Tono Suchý, kdy 12:45 s nikdo další nepřekonal, bohužel v rozlezu o postup do boje o zlato v druhé cestě uklouzl a tak mu zbyla pouze možnost zabojovat o třetí místo, kterou beze zbytku využil. O zlato, kterým byl letos soudek zlatavého moku z pivovaru Černá hora si zalezli Milan Dvořáček a Pepi Leško. Obdobně jako již jednou rozhodl pád, kdy Milan hned v prvním rozlezu sklouzl dva chyty pod Topovým spínačem a Pepi Leško si tak nahradil zlatem svou neúčast ve finále mužů obtížnosti.

Finále rychlosti žen bylo přeci jen o něco méně dramatické, oproti mužům, ale i tak také poskytlo zajímavou podívanou. Na třetím místě nakonec skončila domácí Linda Synaková, která porazila Olgu Kosek a o zlato si zalezli Lucka Hrozová s Martinou Kratochvílovou. Vyrovnaný rozlez rozhodla až druhá půlka cesty, kde Lucka získala mírný náskok a uhlídala si jej až do topu.

Finále obtížnosti zahájily ženy. Cesta se jmenovala „Síla něžnosti“, délka kolem 25 m a obtížnost M8. I přes snahu vytvořit první půlku cesty velmi lehkou, stejně jako přechod příčné struktury do druhé půlky cesty se úvod ukázala příliš náročný pro pětici finalistek, kdy nejdále dolezla do začátku struktury Olga Kosek a průběžně tak vedla. Pro poslední dvě závodnice měla být cesta kompletně vylezitelná a tak se spíše počítalo, která ze dvou aktuálně nejlepších žen drytoolingu si s cestou poradí víc v klidu a rychleji. Jako první nastoupila Martina Kratochvílová z domácího oddílu. Spodní pasáž v klidu a příčná struktura, ajajaj… No nakonec se zamotala, rozmotala a přelezla do druhé půli cesty, všichni domácí si oddechli a druhá půlka cesty včetně poměrně méně přívětivého technického spoďáku i vytrvalostnějšího dolezu už byla její. První TOP večera, zasloužený potlesk i radost. Poslední představitelkou ženského finále byla Lucka Hrozová a i přes to, že cesta byla papírově velmi lehká, stát se mohlo cokoli. Lucka však žádné zaváhání nepřipustila a klidně a plynule si dolezla pro třetí vítězství v brněnském drytoolingu.

Zahájení finále mužů patřilo letos k jednomu z nejemotivnějších okamžiků v historii závodu. Finálová cesta mužů „End of darkness“s délkou ke 30 m a obtížností M10 byla věnována kamarádům, lezcům, kteří v průběhu uplynulé sezóny zahynuli v horách. Krátce jsme vzpomenuli Jana Šofranka, který byl nezapomenutelnou osobou bratislavských drytoolcupů. Dina Kuráně, legendu slovenského alpinismu, průkopníka extrémního zimního volného lezení. Kubu Macka, lezce, skialpinistu,výborného parťáka, fotografa, který nafotil na BLACK DIAMOND Drytoolcupu 2012 nádherné fotky a v neposlední řadě jsme pak vzpomenuli Zdeňka Hrubého, předsedu Českého horolezeckého svazu, jehož životní pouť se uzavřela letos v létě ve stěně Gasherbrumu. Už nevím, kdo je autorem, ale dovolím si uvést jednu myšlenku, která mi nejen v souvislosti s kluky rezonuje v hlavě: „Lépe žít jeden den životem lva, než sto dní životem ovce“. Šofo, Dino, Kuba i Zdeněk odešli. Příčiny jejich odchodu byly různé, ale všichni odešli ve dni lva. Jejich odkaz je pro nás jak motivací, tak poučením a uctít jejich památku bylo tím nejmenším co jsme pro ně mohli udělat.

Po představení finalistů a vzpomínce už měl program letošního mezinárodního mistrovství České republiky pouze tři body programu. Finále mužů v obtížnosti, vyhlášení výsledků a afterparty s tombolou. Do finále se jako první pustil muž se čtyřmi topy v kvalifikaci Damir Behlič. Na přechodu příčné struktury jej však zastavil technicko silový zdvih. Ten se ukázal příliš náročný i pro dalšího z finalistů Adriana Zvaru ze Slovenska a tak se začalo čekat, komu se podaří projít dál jako prvnímu. Výbornou show i techniky, které si jen tak někdo nedovolí předvedl domácí Pavel Vrtík, pro kterého byl postup do finále velký úspěch a jako první nahlédnul do druhé půlky finálovky mužů.

Ze šestého místa nastupoval do finále Honza Straka z domácí Lokomotivy Brno, tajná zbraň pořádajícího oddílu. V cestě se téměř ani nezadýchal, fixy držené s rezervou a první TOP na cestě mužů. Na pohovce určené vedoucímu závodníkovi se tak opět střídalo. Z pohodlných polštářů pohovky vedoucího závodníka se Stračese nepodařilo vystrnadit ani dvojnásobnému vítězi BLACK DIAMOND Drytoolcupu Alexandaru Matarugovi, tak Tono Suchému, kterému uklouzla zbraň ve stejném místě jako Damirovi a Adrianovi. Posledním českým závodníkem, který nastoupil z průběžně třetího místa byl Mirek Matějec. Perfektní vyřešení klíčového boulderu, postup do vrcholové pasáže a pád pod Topem. Přeci jen je něco jiného, když cestu lezete bez tlaku času a porovnání s výkony soupeřů, než potom po závodě v tréninku, kdy vás nikdo nehoní a o nic nejde. Honza Straka zatím stále na vedoucí pozici.

Z druhého místa nastoupil Juraj Švingál, vítěz prvního ročníku drytoolcupu v Brně a několikanásobný mistr Slovenska v drytoolingu. Cestu lezl s přehledem a silovou převahou, ale přeci jen byla vidět malinká nervozita. Dolézá do posledního chytu pod Topem, cvaknutí topové expresky a pak…. Přehlédnutý Topový chyt a zavěšená zbraň ve vrcholovém řetězu. K času už není potřeba přihlížet, Honza zůstává sedět v pozici vedoucího závodníka a Ďuri s úsměvem komentuje vzniklou situaci s typicky slovenskou výslovností a výrazovostí. I to je závod. Průběžně druhé místo.

Nejrychlejším mužem na pěti topech kvalifikačních cest byl Janez Svolšjak. Ještě stále juniorský závodník už dnes hovoří i do semifinále IWC, finalista mistrovství světa juniorů 2013 v Saas Grund byl posledním, kdo mohl Stračese zvednout z pohodlné pohovky vedoucího lezce. Trocha nerovzity v nástupu na příčnou strukturu, perfektní fix v klíčovém kroku a obrovské uvolnění a zrychlení. Loni Janez spadl v nálezu do příčné struktury a bylo to čtvrté místo, letos chce ví, chce vyhrát a cítí se silný. A je to z jeho lezení vidět. Trochu problémy se zamotaným lanem ve stropě, ale nakonec je cvaklá poslední expreska, obě zbraně v Topu a rychlejší čas. Poslední střídání na pohovce vítězů a BLACK DIAMOND Drytoolcup Brno zná vítěze kategorie mužů i v roce 2013. Je jím Janez Svolšjak ze Slovinska.

Pak už následovalo předání cen vítězům perfektně odmoderované Nastym, poháry města Brna věnované panem primátorem Brna Bc. Romanem Onderkou, MBA, který převzal nad závodem záštitu i gratulace a polibky našich sličných hostesek z řad organizačního týmu. No a pak už započala after párty, kdy popsat její průběh by vydalo na samostatný článek. Jsou věci, které se dají popsat a věci, které je potřeba zažít.

Úplně závěrem bych chtěl poděkovat našim partnerům, bez jejich pomoci by se nepodařilo tuto perfektní lezeckou párty zorganizovat a doufáme, že s námi budou spolupracovat i v roce 2014. Více k našim partnerům naleznete na www.drytoolcup.eu, kde jsou i další fotografie, výsledky i jiné informace z oblasti drytoolingu.

Samostatné poděkování pak patří organizátoru závodu – Českému horolezeckému svazu a pořadatelům. Horolezeckému centru KLAJDA jehož zázemí na stěně u Olympie a zázemím závodu, tak členům horolezeckého oddílu LOKOMOTIVA Brno, kteří s vámi na stěně sdíleli menší či větší úspěchy, zodpovědně vás jistili nebo připravili výborné buchty ke snídani. V neposlední řadě pak patří poděkování všem závodníkům, protože kombinace všech těchto faktorů je tím co mne motivuje nachystat další ročník pokud možno ještě lépe a s lepším zázemím. No a pokud jste snad viděli nějakou chybku, buďte k nám prosím tolerantní, ale současně nám o ní dejte vědět, protože jedině tak ji můžeme pro příště odstranit.

Takže díky a pro rok 2014 si prosím škrtněte sobotu 6.12.2014. Do poznámky si napište drytooling Brno.
Zoban


Fotky:


0 kvalifikace muži, „Být Gumídkem“ M7,  Miloš Suchý, Foto Pavel Nesvadba


1 kvalifikace muži, „Transsibiřská magistrála“ M8+, Juraj Švingál, Foto Pavel Nesvadba


2 kvalifikace muži, „Transsibiřská magistrála“ M8+, Jozef Leško, Foto Pavel Nesvadba


3 brněnská betonka u Olympie, Foto Pavel Nesvadba


4 kvalifikace muži, začátek „Transsibiřeké magistrály“, Foto Pavel Nesvadba


5 kvalifikace muži, „Být Gumídkem“ M7, Ondra Straka, Foto Pavel Nesvadba


6 kvalifikace muži, „Být Gumídkem“ M7, Foto Pavel Nesvadba

(file_img_c)16365(/o5rc)
7 příprava hlavních rozhodčích Jirky Čermáka a Luboše Vidláka na večerní finále, Foto Pavel Nesvadba


8 Mano Grajciar uzavírá kvalifikaci, aby převzal roli jednoho z fotografů finále, Foto Pavel Nesvadba


14 Finále žen „Síla něžnosti“ M8+, Martina Kratochvílová, 2. Místo, Foto: Mano Grajciar


13 Finále žen „Síla něžnosti“ M8+, Lucie Hrozová, 1. Místo, Foto: Mano Grajciar


15 Představování finalistů kategorie mužů, zleva Janez Svolšjak, Juraj Švingál, Mirek Matějec, organizátor a stavěč Radek Lienerth a Tono Suchý


9 Finále muži „End of darkness“ M10, Jan Straka, 2. Místo, Foto Pavel Nesvadba


10 Finále muži, „End of Darkness“ M10, Juraj Švingál, 3. Místo, Foto Pavel Nesvadba


11 Finále muži, „End of darkness“ M10, Janez Svolšjak, 1. Místo, Foto Pavel Nesvadba


12 Vyhlášení vítězů, Foto Pavel Nesvadba

Zoban   [úpravy] 14:49 19.12.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pen nezávodil?16:48:12 19.12.2013
...tak to asi stavěl.
Gendisodpovědět 
 Re: Pen nezávodil?18:00:58 19.12.2013
:-) :-) :-) :-)
odpovědět 
 Re: Pen nezávodil?18:01:06 19.12.2013
:-) :-) :-) :-)
odpovědět 
  Re: Pen nezávodil?21:27:26 19.12.2013
Nejdříve by si musel,udelat pořádek v hlavě.
odpovědět 
   Re: Pen nezávodil?06:52:02 20.12.2013
Chi chi, asi tak nějak
odpovědět 

 A co Gutovka?20:25:57 19.12.2013
Nevim jestli je dobre udelat a dat penize jen na jeden monstr zavod a na ostatni se vyprdnout?
odpovědět 
 Re: A co Gutovka?21:28:44 19.12.2013
Kvalifikační výsledky nejsou?
Liborodpovědět 
  Re: A co Gutovka?23:52:39 19.12.2013
Ad Gutovka, bohuzel letos nebyla a neni to vinou CHS, snad se podari pristi rok.
Vysledky jsou kompletni tu: http://drytoolcup.eu/vysledky/
Radek
zobanodpovědět 
   Re: A co Gutovka?08:30:41 20.12.2013
A co chs udelalo pro to, aby tam zavody byly? Nemam pocit, ze by se branili tomu zavody tam udelat. Brnaci si proste vse stahli k sobe.
odpovědět 
    Re: A co Gutovka?09:20:45 20.12.2013
tož já mám spíš pocit, že na Gutovce lezení současný nájemce nechce vůbec.
odpovědět 
     Re: A co Gutovka?09:57:02 20.12.2013
A co tedy udělalo Čhs pro to, aby na Gutovce závody byly? Nabídlo Čhs nějakou pomoc či nějaké rozumné finance na podporu toho závodu?
odpovědět 
      Re: A co Gutovka?12:50:24 20.12.2013
Ty asi nevíš, kdo šéfuje Praze 10 a tím pádem nepřímo i Gutovce. Jsou to ti pánové, co občany Prahy 10, Prahy a nakonec i České republiky okradli o miliardy korun. Těm na pár drobných nesejde. Např. vyhození modří Richter, Šťastný, Zoufalík, nějaký koumouš a socan, přihlouplá zelená, vše řídí z pozadí oranžovo-modrý kmotr Hrdlička...
Kuba Turekodpovědět 
      Re: A co Gutovka?21:50:31 20.12.2013
Bohužel jsem byl v kontaktu pouze s byvalym spravcem steny na Gutovce a o tom, ze tam skoncil jsem se dozvedel pomerne dost pozde na podzim. S novym spravcem se doposud nejen nepodarilo navazat kontakt, ale vlastne ani zjistit kdo to ma na starost a je kompetentni o techto vecech jednat.
Radek
zobanodpovědět 
       Re: A co Gutovka?22:09:21 20.12.2013
Praha 10 Majetková a.s.
IČ: 27205703 - DIČ: CZ27205703
Vršovická 68/1429 - Praha 10 Vršovice - 101 38
267 093 510
info@majetkova.cz

Čili lidi z radnice. Mají pod palcem ještě jednu společnost Centra, která se stará o reality a o ní zase nejhorší věci vyprávějí dětské oddíly a sportovní oddíly, které jsou v nájmu. Nikoho tam nic nezajímá a všechna jednání jsou na dlouhá lokte a člověk si připadá jako otravný hmyz.
Kuba Turekodpovědět 
       Re: A co Gutovka?08:48:30 21.12.2013
Takže pro pražáky neudělal brňák nic. Ani nezjistil kontakt na nového správce Gutovky. A zjišťoval ho vůbec?
odpovědět 
        Re: A co Gutovka?18:48:01 21.12.2013
To jsem se zas pobavila.... ;-) A cos udělat pro Pražáky ty? Chytrej Pražáku....
Kulaodpovědět 
        Re: A co Gutovka?19:49:25 21.12.2013
Prorok 2014 se zvazuje realizace Cesko - Slovenského poharu. Zatim se diskutuje o trech zavodech s vaznym zajmem tedy Handlova, Bratislava a Brno jako finale. Pokud se v Praze najde poradatel ochotny to vykomunikovat na gutovce, pripravit zavod budu mu stejne jako setovi v minulem roce napomocen co pujde. Co po mne opravdu nechtejte je resit neco co mam z ruky, tak se zavod serozne organizovat opravdu neda. Mozna fajn se priste podepsat...
Radek
zobanodpovědět 

 drytool Gutovka20:37:20 21.12.2013
Chtělí jsme si udělat několik ceet na Gutovce na trenink, ale hlavní správce to zatrhnul včetně pana Břicháčka co dělá letní cesty na stěně.
Bahnoodpovědět 
 Re: drytool Gutovka20:44:56 21.12.2013
řekl ti nějaký důvod? Má to cenu tam vůbec chodit?
d.odpovědět 

 Možnosti lezení drytooling Brno23:54:35 21.12.2013
Oficiální otevírací doba je na betonce ve středu vždy od 14:00 do 22:00, přes vánoce je zavřeno, provoz opět po 6.1.2014.
V případě zájmu treninku mimo tyto časy se prosím informujte výhradně na tel. 603810600 (Zoban), 702333041 (Bača), nebo 737468146 (Stračes)
radek
zobanodpovědět 

 muži rychlost12:18:27 23.12.2013
rychlost ženy

http://www.youtube.com/watch?v=oWSvpUyA4kk

máte někdo taky finále muži??

videa youtube odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Vertikon Zlín 2020
 Databáze cest:
Všechny cesty (146622)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Holzgauer Verschneidung 5+ Frankenjura
Direkter Ausstieg 8 Frankenjura
Direkter Ausstieg 8 Frankenjura
Acte Ganté 7a Verdon Outlying
Les Nanas Vont Trop Loin! 5+ Verdon Outlying
Nově komentované:
Adamův 8B -
Myší Kožíšek 9+ Srbsko
Adamův 8B -
Nuda V Labáku XIa Labské údolí - Levý břeh
L´Ultimo Dei Suini 7c Red Point Wall

 Nově v diskusi:
Re: Roztáhnutí lezeček | Re: Roztáhnutí lezeček | Re: beal dynaconnexion | Re: Karel IV. | Re: Karel IV. | Re: Karel IV. | Re: Karel IV. | Re: separovaný zber | Re: Parťák | Re: separovaný zber |

 Nové komentáře:
Bh | Re: Tatry nie su telocvična | Re: Tatry nie su telocvična | Re: a bezpečí vám vnutíme pod hrozbou zastřelením | Bohužel | Re: a bezpečí vám vnutíme pod hrozbou zastřelením | Množné č.? | Re: Zdenda Bouda z Hutě | Re: Schizofrenie | Re: Tatry nie su telocvična |

 Kde to vře:
Při sólování v horolezeckém terénu v Tatrách se zabil Polák (62)
Help to Nepal (37)
Video: začátečnická vícedélka na Maltě (32)
Dva horolezci zahynuli v Tatrách (32)
Mistrovství ČR v boulderingu ve Slaném (19)
Video: lezec Adam Ondra vs. cyklista Daniel Oss (16)
Laco Kulanga (16)
Alex Megos dává Underground 9a na flash (12)
Chuck Odette dává ve věku 64 let cestu T-Rex za 8c(b+) (11)
V práškovém magnéziu se pravděpodobně covid-19 nepřenáší (10)

 Nově v inzerci:
Patek Hudy Usti | Skialp boty dynafit tlt5 carbon -velikost mondo 27,5 | Aku vrtačka | Lezečky Rock Pillars Rebel nové | prace | Šáhlo 9.2m | Hledám spolupracovníka | Statická a dynamická lana | Fotky z Roviště 18.9. | lezení na stěně, Praha |

 Anketa:
Jak jste trávili/ trávíte letošní lezecké léto?
 Vynechávám sezónu 
 383 
 Převážně trénuji 
 262 
 Lezu jen v domácích oblastech 
 272 
 Lezu i cizině jezdím autem 
 246 
 Jezdím lítám všude 
 163 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.