LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
41.Winter 10132
42.Černík 10131
43.Duchoň 10097
Bouldry:
41.F 9278
42.Zímová 9278
43.Zítková 9253
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5873 lezců
1206709 cest
Nové přelezy:
Vymetání P 8A
Mustang 8a
Maracuja 7C
Strašák 9+/10-
French Kis 9+/10-
Wirbelwind 8A
Kalter Bra 7C/7C+
Arcistavěč 7C+
Fenix Dire 8A
Fenix 7C+

Stěny
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna
Ymca - Krásné Březno
Vertigo lezecké centrum - Bratislava

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bernd Zangerl-"From Dirt Grows The Flowers" 8C

Dne 17. března zopakoval Bernd Zangerl z Rakouska ve švýcarském Chironicu boulder "From Dirt Grows The Flowers" 8C.  Tento 14-ti krokový boulder je z dílny Davida Grahama, který ho udělal a přelezl v roce 2005. Bernd Zangerl se stal jeho druhým přelezcem.

Bernd Zangerl letos potřeboval k přelezu 7 dní. Hned první den  se mu podařilo udělat všechny kroky, kromě prvních dvou a jak zmiňuje v rozhovoru na Planetmountain.com, s trochou štěstí ho mohl vylézt hned první den.  V dalších lezeckých dnech mu  do karet nehrálo hodně proměnlivé zimní počasí a špatné lezecké podmínky, viz. video.
Pro Bernda je to už druhé letošní 8C. V lednu vylezl ve švýcarské oblasti Murgtal boulder "Entlinge" 8C. Tento šesti krokový "kousek" je tentokrát od Freda Nicola, který ho vylezl v roce 2005. Bernd přidal opět druhý přelez.



Bernd Zangerl se narodil  23.9.1978 v tyrolském městečku Flirsch. Do roku 1999 se věnoval pouze sportovnímu lezení s lanem. Poté objevil kouzlo boulderingu a propadl mu naplno. Na boulderingu ho fascinují jednotlivé hodně těžké kroky: „ V 20ti metrovém boulderu za 8C obyčejně udělám hned všechny kroky, takže je to otázka pouze vytrvalosti...což mě tak nemotivuje. Rád zkouším bouldery, ve kterých hned od začátku nevíš, zda je to fyzicky vůbec možné“.
Zangerl zopakoval v roce 2001 jako první po Fredu Nicolovi „Dreamtime sitdown“ 8C.  Dále se pak podepsal pod první přelezy boulderů: „New Base Line“ 8C (později 8B+, Magic Wood, 2002), Viva la evolution 8C  (boulder se nachází v 2300 m, v oblasti Alm vicino, 2002, Flirsch),  Memento  8C+ (později 8C, Silvretta, 2005 ), Anam Cara 8C (Silvretta, 2008). Jeho bouldrování jste mohli vidět ve filmu "Memento a Boulder Life Line", ve kterém vás Bernd provede oblastmi jako jsou Tessin (Švýcarsko), Magic Wood (Švýcarsko) a pohoří Silvretty (Rakousko), kde si často hledá své nové projekty.



Zdroje:

Planetmountain.com

Simona    [úpravy] 08:23 15.04.2009Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 17. dubma teprve bude;)09:08:46 15.04.2009
ale i tak skvělý výkon!!!!
Jardaodpovědět 
 Re: 17. dubma teprve bude;)09:14:43 15.04.2009
jasně že března, opraveno, dík.
 simodpovědět 

  09:19:14 15.04.2009
From Dirt Grows The Flower.
odpovědět 
 Re: 15:13:25 15.04.2009
a v jaké nadmořské výšce je vrchol?
michalodpovědět 
  Re: 16:30:20 15.04.2009
moc vysoko asi ne, když tam ještě rostou kytky
odpovědět 
  Re: 16:39:52 15.04.2009
Zona smrti, jen ti nejstatecnejsi tam vydrzi pres tri hodiny. Pak ti zacnou odumirat mozkovy bunky...
l.odpovědět 
   Re: 20:56:40 15.04.2009
a néjen, že to není vysoko, ale podle ladnosti pohybů borce na videu bych to tipoval tak na 8+ UIAA
odpovědět 
    Re:23:21:50 15.04.2009
Myslíte,ze přijede na Padání,kdyz ho asi PAD sponzoruje??
:)odpovědět 

 Docela borec....15:48:42 16.04.2009
...leze to  jak prd...
Ladaodpovědět 

 Foto dne:
Lom Vlčí skála (50.3671750N, 15.6634836E), Hořice v Podkrkonoší
Ohnišťovka, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (190100)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ristretto 6c L
Perfect 6b Akyarlar
Mr. Lova Lova 7+/8- Akyarlar
23 Yil Sonra 7- Akyarlar
Yelloz 5- Akyarlar
Nově komentované:
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
IV. B 6- Kalamárka
IV. B 6- Kalamárka
Zajova 5+ Kalamárka

 Nově v diskusi:
Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Samodomo nýty | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Pád |

 Nové komentáře:
I šachy | Re: To má být jako zpráva o nehodě, jo? | Nordic steel | Připomenu jednu z jeho cest | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Každého díra | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Velmi smutná zpráva | Re: Riziko skrytého selhání jištění |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (47)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (32)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)

 Nově v inzerci:
Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 30 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 37 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 30 
 Řídím se doporučením ostatních 
 27 
 Neřeším to – lezu vše 
 28 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.