LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
41.Winter 10132
42.Černík 10131
43.Duchoň 10097
Bouldry:
41.F 9278
42.Zímová 9278
43.Zítková 9253
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5873 lezců
1206709 cest
Nové přelezy:
Vymetání P 8A
Mustang 8a
Maracuja 7C
Strašák 9+/10-
French Kis 9+/10-
Wirbelwind 8A
Kalter Bra 7C/7C+
Arcistavěč 7C+
Fenix Dire 8A
Fenix 7C+

Stěny
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
HoSPORT - Staré Hodějovice
Masacre Room - České Budějovice

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Havířov
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Říkám ano, Hudy, piš dál!

recenze

Tak jsem se konečně dočkal pokračování literární prvotiny, jejímž autorem je sám Hudy, tedy

zakladatel Hudy Sportu Jindřich Hudeček. Článku, jehož druhá část se nyní objevila v zimním katalogu Hudy Sportu a navazuje na první díl z letního vydání katalogu, říkám ano (na rozdíl od některých diskutujících zde na Lezci), líbí se mi to, Hudy piš dál!
Hudy totiž dle textu pod druhým závěrečným dílem článku, v němž  vzpomíná, jak v 80. letech lezl sólo na El Capitana, chce zkusit psát dál, pokud bude aspoň jediný pozitivní ohlas. Tedy zvedám hozenou rukavici: Vidím to pozitivně, stejně jako jsem to viděl již před tím půl rokem - viz poznámka, kterou jsem napsal 16. dubna 2003 na webík Lezení atd.:

Poetický a zároveň strhující (a taky jako dobrý lezecký průvodce sloužící) je úvodní článek v novém katalogu Hudy Sport. Autorem je sám Hudy, tedy zakladatel Hudy Sportu Jindřich Hudeček, který vzpomíná, jak v 80. letech lezl sólo na El Capitana. Styl mi jde pod kůži, vidím v něm obdobu raných článků od Filipa Šilhana (článek o Filipovi zde).
"Sebral jsem svou hromádku vercajku, která ve srovnání s El Capitanem vypadala skutečně chudě. S touto přípravou jsem nastoupil do první délky
Nosu," vzpomíná Hudy. Strhujícím způsobem popisuje detailně výstup: "... začal jsem ve spáře čím dál víc projíždět, až jsem zjistil, že již nemám sílu. Během několika vteřin jsem prostě začal padat..." Tady text končí s odkazem, že pokračování příště. Škoda, že to bude až v katalogu Zima 2003/2004.
Kromě Hudyho nejspíš prvotiny, je v katalogu zajímavý textík od amerického lezce o zážitcích v Labských pískovcích. Možná, že by se Hudy a jeho tým mohl vydat na dráhu autorů lezecké literatury? Kdyby to psali takto, tak bych jejich dílo určitě vyhledával.
Katalog je zdarma k dispozici v prodejnách Hudy Sportu; elektronická verze katalogu je na www stránkách Hudy Sportu, ale bez zmíněných textíků.


Standa   [úpravy] 07:17 21.10.2003Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ja bych se s dovolenim...07:45:56 21.10.2003
taky pridal. :) I kdyz clanek o Amikovi v Labaku byl snad jeste lepsi! :)) Klidne bych i uvital vic takovych clanku na ukor veci z katalogu. ;)
Michal Machodpovědět 

 A taky je dobrý...08:05:21 21.10.2003
jak píše jednu pasáž (zhruba- nepamatuju se přesně) takto: " při mých schopnostech by jste asi čekali, že se mi něco takového povede na třetí pokus...Ne- povedlo se mi to napodruhé..". Docela je zábavné pozorovat, když sebebevědomí z někoho tryská jak vodotrysk..
Ale nic proti Hudymu..a vůbec -nejsem jeho komorník, tak co..  :-)
Toroušodpovědět 

 jisté zlepšení08:22:36 21.10.2003
oproti 1. dílu je vidět i na správném použití asi dvou přechodníků v druhém dílu.
Lukas B.odpovědět 
 Re: jisté zlepšení08:40:12 21.10.2003
Autor zřejmě přichází do klimakterického (přechodníkového) věku. Ale strategie je to fikaná: katalog jako časopis. Příští číslo už bude zpoplatněno. Nenapsal kdysi někdo, že Hudy si z matematiky nejlépe osvojil procenta?
Papoušodpovědět 

 A nejen Hudy...08:38:37 21.10.2003
Dokončení článku o sólu na Capa je perfektní, takže Hudy, ještě nějakou perlu sviním, prosím. Ale i Pítrs by měl psát dál, protože článek o zimních radovánkách je jeden z nejlepších lezeckých článků, co jsem kdy četl. Věta "Zabij se sám, ty vole." se jistě zařadí mezi slavné horolezecké výroky (jako třeba Malloryho "protože existuje", jinej stejně neznám:))
Bídaodpovědět 
 "Zabij se sám, ty vole"10:02:35 21.10.2003
Tahle věta je podle mě mnohem větší pecka než Malloryho "protože existuje". Čet' sem to několikrát a pokaždý sem se šíleně řezal. Celej článek byl naprosto výbornej, Pítrs má evidentně velký spisovatelský nadání.
Jirkaodpovědět 

 Hudy pis dal, ma to stavu10:49:25 21.10.2003
Vypraveni druheho dilu jsem zatim necetl, ale to prvni bylo fantasticky, na druhe se fakt tesim.
Tak teda rikam s ostanima: Hudy pis dal! A co treba precist si takovej clanek zrovna na Lezci?
 jirkasodpovědět 

 ještě jedna ruka nahoru10:34:19 22.10.2003
nezbývá mi než se přidat, je to fakt skvělý
markiodpovědět 

 Ouki douki05:55:59 23.10.2003
Hodily by se i nějaké pikantní vzpomínky na písky. Co třeba Sasko?
Jehlaodpovědět 

 Pokračuj10:11:23 23.10.2003
Jsu taky pro.Hudy piš dál:o))
Didinaodpovědět 

 Piš dál!18:21:21 30.10.2003
Hudy jen piš dál, katalog jsem si vzal jen kvůli pokračování článku :-)
V.odpovědět 

 Foto dne:
Lom Vlčí skála (50.3671750N, 15.6634836E), Hořice v Podkrkonoší
Ohnišťovka, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (190100)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ristretto 6c L
Perfect 6b Akyarlar
Mr. Lova Lova 7+/8- Akyarlar
23 Yil Sonra 7- Akyarlar
Yelloz 5- Akyarlar
Nově komentované:
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
IV. B 6- Kalamárka
IV. B 6- Kalamárka
Zajova 5+ Kalamárka

 Nově v diskusi:
Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Samodomo nýty | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Pád |

 Nové komentáře:
Transparentnost | Re: To má být jako zpráva o nehodě, jo? | Re: Velmi smutná zpráva | Re: ned | Re: Velmi smutná zpráva | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: ned | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: I šachy | jen tak dál! |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (49)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (40)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (18)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)

 Nově v inzerci:
Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 30 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 37 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 30 
 Řídím se doporučením ostatních 
 27 
 Neřeším to – lezu vše 
 30 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.