LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
21.Pail 10603
22.Melen 10601
23.Vlk 10584
Bouldry:
21.Chejn 9925
22.Bulička 9906
23.Majdloch 9900
Hory:
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723
17.Magič 3304

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1197821 cest
Nové přelezy:
Bandaskova 7C+ tr
Bandaskova 7C+ tr
Výprask SD 7A+
Altos, Gua 8a
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+
Athenea 8a
Bellewe 7C+/8A

Stěny
BoulderClub Brno - Brno
Městská stěna Vyškov - Vyškov
Sportcentrum Koloseum - Plzeň

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na ostrov Hvar za sny

Nové linie

Na ostrov Hvar se jezdí za mořem, vínem a lezením. Je potřeba vychytat ještě lezitelné teploty, ať se tělo neupeče na rozpálené skále s ostrými chyty.

Když u nás taje poslední sníh, tak na Hvaru je příjemná teplota a klid od letních návštěvníků, na které by mohly padat kameny po našem zásahu.

Náš výlet měl jasný cíl a to poposunout projekt nového sektoru za kterým stojí Cliffbase a Miro Štec. Miguel tento nápad už držel v hlavě dlouho, ale čekalo se na podmínku a hlavně na uvolnění všech zúčastněných od povinností v nelezeckém životě. Takže jsme v Olomouci naložili auto vším potřebným materiálem a krásný týden v teple mohl začít.

Atmosféra tohoto místa je nádherná a nový lezecký sektor s názvem Sacred Amphitheater vznikající nedaleko Jeskyně nad obcí Sveta Nedjelja má velký potenciál. Vytyčili jsme pár pěkných linií. Krásný sokol po velkých chytech v mírném převise s odtlačením se o protější stěnu, nebo technicky vypečené plotny se systémem spárek pro drtiče s dobrou výdrží. Plánů je mnoho a to hlavně při večerním posezení… na jeden lezecký život až příliš, proto neztrácet čas a na podzim jsme tam zas.

Milé publikum, začněme pracovat s emocemi a vychutnejte si atmosféru tohoto místa na videu!





Lukáš   [úpravy] 21:32 28.05.2016Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Těžba skal13:18:33 29.05.2016
Jsem si myslel, že v Chorvatsku taková těžba není třeba, vypadá to jak Marťanova tlupa od Vltavy.Je to dost zelený. Ale jeskyně z fotek vypadají pěkně.
nesmrtelný blázenodpovědět 
 Re: Těžba skal12:17:10 30.05.2016
:-( taky mi těžba a ty bariéry zkazily dojem, chudák Resch dostal kartáč za kartáč a teď toto :-(
jirkaodpovědět 
  Re: Těžba skal13:14:01 30.05.2016
No musím přiznat, že to co tam provádí s tou trubkou mi přijde absolutně zcestné... :(
m.odpovědět 

 Vertikálně členěný14:04:57 29.05.2016
Pěkný klucí. Vypadá to docela pěkně i když to vertikální  členění spíš napovídá že tam bude hodně spár koutů atd.
Ale to je jen dojem z videa. Dolezy je dobrý řádně očistit ať tam někdo neuletí i se slaňákem o tom žádná. Spíš by mě zajímalo, proč jste tam instalovali ten plot.
Steveodpovědět 
 Re: Vertikálně členěný18:44:55 30.05.2016
Skaly jsou tam pekny, ale to slunicko tam asi pece. Plot asi bude aby tam Miro mohl vybirat a jebat lezce za to, ze si dovolili u nej nespat, bych řekl.
Martas.odpovědět 

 ...14:06:42 01.06.2016
Co se týče bariery tak ta je v takovém kuloáru nad sektorem. Ten kuloár ústí dolů a jsou v něm ještě dvě záchytné sítě. Jeho ústí je hned vedle nástupu do některých cest. Ten plot zachycuje drobné kamení, které padá z ferraty která se buduje nad tím. Zkrátí se tak cesta na Nikolu cca na 30 minut a vylézá se hned nahoře u hospody .
Bez toho, očištění by se to nedalo. Každý den bych se budil s tím, jestli na někoho něco nespadne. Je to holt sportovka i tak odjištěno.
Ten pozemek je církve a Miro vyběhal povolení a zajišťuje tam full servis pro nás. Je to mimo jeho sektor cliffbase a vybírat za to určitě nebude. Spíš do toho nacpal spoustu své energie a peněz co jinde vydělal. Takže s tou ironii bych trochu zvolnil.
No a výhodou amfiteátru je, že je do tvaru U, takže tam svítí vždy ráno na levou část a večer na pravou…. No a v poledne to pere přímo do kotle, ale to je přece „maňána“… 
Tak snad se to bude líbit plazivky 
Miguelodpovědět 
 Re: ...08:17:53 02.06.2016
Ok, nechtel jsem moc kritizovat , ale nedalo mi to. A ten Miro je nekdy dobry, jindy ani ne, ale to by mel pochopit on sam, coz se mu uz asi nepovede...Ale je fajn, ze jste pro lezce na Hvaru udelali novou oblast, diky a nekde nejake topo by bylo uplne super, třeba tam ještě nekdy zajedeme.
Martas.odpovědět 
  Hvar nova oblast ve svate Nedelji08:18:58 02.06.2016
Super.
odpovědět 

 Foto dne:
Přístup do sektoru Lido Stockholm proděním v moři, Taormina, Sicílie.
Taormina
 Databáze cest:
Všechny cesty (189259)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stair Way To Heaven 7b+ Mas De La Peña
A Tota Paleta 7a Garx
El Tupé De Roca 6c+ Garx
Fumata Blanca 6c+ Garx
Héroes En El Tiempo 7c El Panal
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
The Counselor 8A Chironico
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Dotaz |

 Nové komentáře:
Borec | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | OH již už neláká? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (173)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (2)

 Nově v inzerci:
turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri | Fischer Transalp Tour 295 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 406 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 475 
 Ne, uniklo mi to. 
 406 
 Sleduji jen Adama. 
 408 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.