LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
21.Pail 10603
22.Melen 10601
23.Vlk 10584
Bouldry:
21.Chejn 9925
22.Bulička 9906
23.Majdloch 9900
Hory:
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723
17.Magič 3304

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1197821 cest
Nové přelezy:
Bandaskova 7C+ tr
Bandaskova 7C+ tr
Výprask SD 7A+
Altos, Gua 8a
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+
Athenea 8a
Bellewe 7C+/8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Úraz v Pallaviciniho žlabu

BergrettungO štěstí v neštěstí může mluvit český alpinista, kterého včera v Pallavicciniho cestě na Grossglockner zranil padající kus ledu. 








Střetnutí s letícím ledem mohlo nepochybně dopadnout hůř, podle dostupných zpráv se totiž jednalo o minimálně metrový blok, který českého alpinistu zranil sice vážně, ale pouze na ruce.
Záchrannou akci musela provést pozemní skupina horských záchranářů z Heiligenblutu, neboť postiženého vrtulník kvůli mlze nemohl vyzvednout přímo ze stěny. Zraněný tak na pomoc musel čekat několik hodin.




Pallavicinirinne na Grossglockner – ilustrační foto z článku „Pallavicciniho kuloár trochu jinak“ na Lezci (viz odkazy)

foto by Lukáš "Sámo" Samohýl


K nehodě došlo včera, při výstup tříčlenného lezeckého družstva českých horolezců, kterou nehoda zastihla přibližně sto metrů pod sedlem. Původně se jednalo o větší skupinu, čtyř mužů a jedné ženy. Jedena lanová dvojka však na vrchol Grossglockneru od bivaku vystupovala jinou cestou. Tato dvojice se tak o nehodě dozvěděla až se zpožděním po dolezení vrcholu.
Do záchranných prací se zapojily dva vrtulníky (stroj záchranná služba při okresní nemocnici, druhým byl vrtulník policejní), které napřed vysadili na hoře záchranný tým a potřebný materiál. Po dosažení postiženého s jeho doprovodem mu poskytli záchranáři zdravotní pomoc přímo na místě a skupinu doprovodili na místo, odkud mohl být zraněný dopraven do nemocnice v Lienzu. Obě zbývající dvojice českých horolezců, kteří zde byli s postiženým, pak záchranáři vrtulníky dopravili na chatu Františka Josefa, odkud mohli bezpečně sestoupit. 


Zdroje a odkazy:
Zpráva na ORF.at
Zpráva Tiroler Tageszeitung
Zpráva z Kleine Zeitung

Pallavicciniho kuloár na Lezci:
Lezec.cz: „Pallavicinirinne na Grossglockner 2007“ (popis a topo)
Lezec.c: „Pallavicciniho kuloár trochu jinak“


Tomáš FRANK   [úpravy] 16:13 26.05.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Přístup do sektoru Lido Stockholm proděním v moři, Taormina, Sicílie.
Taormina
 Databáze cest:
Všechny cesty (189259)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stair Way To Heaven 7b+ Mas De La Peña
A Tota Paleta 7a Garx
El Tupé De Roca 6c+ Garx
Fumata Blanca 6c+ Garx
Héroes En El Tiempo 7c El Panal
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
The Counselor 8A Chironico
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Dotaz |

 Nové komentáře:
Borec | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | OH již už neláká? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (173)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (2)

 Nově v inzerci:
turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri | Fischer Transalp Tour 295 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 406 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 475 
 Ne, uniklo mi to. 
 406 
 Sleduji jen Adama. 
 408 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.