LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)

Žebříček
Cesty:
48.Jeřábek 10059
49.Bardas 10057
50.Hodeček 10025
Bouldry:
48.Kalvas 9100
49.Bulička 9075
50.Zímová 9053
Hory:
17.Sukačová 3810
18.Louda 3754
19.Najman 3723

Výsledky
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Deníčky
5839 lezců
1193138 cest
Nové přelezy:
Maschinen 7B+/7C
Karambol 9+
Ojos De Pe 7a+
Rattlesnak 9-
High Minde 7C+
Samurai 7C+
No Picnics 7C+
La Castali 7C+
The Traini 7C
Swiss Mini 7C

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Koyamada zopakoval boulder The Story of two worlds

Dai Koyamada z Japonska přidal druhé opakování boulderu The Story of 2 worlds  8C (+) v Crescianu ve Švýcarsku.

Autorem boulderu je Dave Graham, který ho vylezl v roce 2004 a ohodnotil 8C. K obtížnosti ještě dodal, že se jedná o nový standart pro 8C. Podle  Koyamady je tento boulder spíš za  8C/C+ nebo 8C+ a pokud je toto standardní 8C, tak by Graham musel "shodit" všechny své předešlé 8B+ a 8C. Ale respektuje názor autora.

Ještě k samotnému boulderu. The Story of 2 worlds začíná krutou "lištovačkou" za 8B/B+, kde hraje velkou roli dobré tření. Dále se napojí do silového boulderu od Toniho Lamprechta "Dagger" 8B+.


Dai Koyamada v boulderu The story of 2 worlds  8C (+)



Sám Dai Koyamada je autorem dvou boulderů v obtížnosti 8C+:  The Wheel of Life v Austrálii a Hydrangea v Japonsku.



Zdroje:
8a.nu

Simona    [úpravy] 08:03 17.05.2010Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

  13:03:28 17.05.2010
Podle mě se Dejv řídí svým standartem odjakživa - své bouldry shazovat nebude muset, ale spíš ti ostatní (Viz Robinson a Woods). Tedy pokud se shodnou.
Buď je to tak přísný boldr (tuším že to přišlo těžké i Adamovi), ale spíše je hlavně přísný DG:)
Adam Fialaodpovědět 
 Re: 17:26:33 17.05.2010
nejde myslim o to, ze by koyamada grahamovy bouldry shazoval, spis naznacuje, ze pokud je tohle podle DG standard pro 8C, tak s tim nejsou konzistentni ostatni grahamovy bouldry
jjodpovědět 

 klokani16:11:20 17.05.2010
The Wheel of Life je v Australii,ne v Austrii .)
odpovědět 
 Re: klokani07:47:52 18.05.2010
jasně u klokanů, díky.
 simodpovědět 

 :-)16:40:41 17.05.2010
No my jsem pod tím buldrem stáli a vypadá to brutálně, vůbec jsem nepochopil jak se to zmágované bludiště vůbec leze. Jsou to fakt ufoni.
Lepraodpovědět 

 Foto dne:

Pod Hlavaticí
 Databáze cest:
Všechny cesty (191592)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
AW II Bielatal
O Chlup 6C Bahratal
Tan Feo Un Hombre Asi 6b Leonidio
Zugzwang 7- Pirna
Rammler 6+ Pirna
Nově komentované:
Hrana 6+ Davle
Karambol 9+ Josefovské Údolí
Ojos De Perro Azul 7a+ Leonidio
Yorgos Bogos 7a Leonidio
Korala 7b Ulassai

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re | Re: Cha | Re: Cha | Díky za zveřejnění | Není advent jako advent | Re: Cha | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Cha |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (14)
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (10)
Tragédie na Grossglockneru: obvinění z usmrcení z nedbalosti (9)
Mezinárodní lezecká federace IFSC mění jméno na World Climbing (5)
Beauty of Aurina (2)
JINGLE JAM vol. 7 - Christmas Edition (2)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC 44 | Výbava do ledu, Rezervace! | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1012 
 Někdy ano 
 1018 
 Ne nepoužívám 
 1075 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.