LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Hory byly jejich osudem
Vychází autorizovaná biografie: Adam Ondra - Lezec tělem i duší
Nový průvodce Jižní Moravy

Závody
Ruzyňská liga pro děti (16.11)
2. bouldr kolotoč (22.11)
JihočeskýBoulderingovýPohár (23.11)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12934
2.Konečný 12665
3.Vopat 11916
Bouldry:
1.Stráník 11653
2.Jungling 11050
3.Stráník 10928
Hory:
1.Zaoral 7407
2.Skopec 7070
3.Ondrášek 6891

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4757 lezců
786317 cest
Nové přelezy:
El Carasap 7b
Sklopenina 8A+
Tizona 7b
Cop De Cig 8a+
Hips Dont 8B
Omega Mann 8A+
Migranya 8b
Traumzeit 8B
Komprese L 7C
Tonfa 8B

Stěny
DDM Sova Cheb - Cheb
BalvanBoulder - Horažďovice
ZŠ Komenského - Trutnov

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
HUDYsport - Ostrava
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SAMBAR Steel 09

+ FOTOSOUTĚŽ

smLetos se v termínu 23. - 24. května bude konat již třetí ročník závodů v průmyslovém lezení SAMBAR Steel, které svou povahou nemají v České republice obdoby.

Mohou se v nich poměřit závodníci z řad profesionálů a zkušenějších amatérů. Profíci zde zúročí tvrdý trénink, výškoví pracovníci vytěží potřebné dovednosti z dennodenní praxe, speleologové mohou vycházet ze zkušeností získaných při výpravách do hlubin jeskyní a i když je již mezi závodníky z těchto řad velká konkurence, závod může vyhrát i šikovný a obratný amatér.Co je průmyslové lezení
Průmyslové lezení spočívá v pohybu po laně pomocí technických pomůcek. Nejčastěji tento typ lezení můžete vidět u záchranných složek, jakými jsou například hasiči či záchranáři, kteří pomocí této techniky zachraňují lidem životy, u výškových pracovníků, kterým průmyslové lezení umožňuje bezpečně vykonávat svou pracovní činnost a u speleologů, jejichž způsob pohybu po laně je nejvíce podobný lezení, které je obsahem tohoto závodu.

Z bezpečnostních důvodů závodníci neustále používají dvě lana, jedno tzv. pracovní, lezecké a jedno jistící.
V čem se bude závodit
Úkolem každého účastníka bude překonání záludností překážkové lanové dráhy s množstvím nejrůznějších přepínek, tvořených podobně jako v reálných situacích přestupy z lana na lano, přechody přes uzly či jiné překážky ve vertikálním i horizontálním směru.
Druhá disciplína spočívá ve vertikálním výstupu po laně pomocí blokantů (jümarování) na vzdálenost 33m.
Vítězem se stává závodník s nejnižším součtem časů dosažených v obou disciplínách.Síly by měly vystačit i na další den, neboť se budou konat také soutěže týmů. Tříčlenná družstva se pokusí, v co nejkratším čase, při pohybu po překážkové dráze přemístit „zraněného“ (simulovaného dřevěným špalkem) z nedostupného terénu.Doprovodný program
Kromě podívané na výkony závodníků, se může každý příchozí aktivně zapojit do Open závodů ve výstupu po laně (jümarování) na vzdálenost 33 a 80m nebo si pomocí námi zapůjčeného vybavení vyzkoušet podobnou překážkovou dráhu, jakou budou zdolávat závodníci.Neméně zajímavá bude také Slackline show, během níž předvedou své výkony naši novodobí „provazochodci“. Kdokoli si bude moci vyzkoušet přechod „slacklajny“ a natrénovat různé triky. V neděli bude probíhat závod v několika kategoriích právě ve Slackline disciplíně.
Během sobotního i nedělního programu proběhne odborný seminář o poskytnutí první pomoci po nehodách při sportovním i pracovním lezení.
Po celou dobu akce, můžete též zhlédnout výstavu stanů českých i zahraničních výrobců a nebo si prohlédnout zajímavou soutěžní výstavu fotek, tématicky zaměřenou na lezení. Svým hlasem se můžete podílet na výběru nejlepší fotografie.


Kde se bude závod konat
Letošní ročník bude probíhat na možná trochu nezvyklém místě pro sportovní disciplíny, a to na okraji průmyslové části Kladna, zvané Koněv, v hale bývalé zkušebny turbín.

Přijměte tedy pozvání na 3. ročník této neobvyklé akce, která má za cíl připravit široké skupině lidí využívajících průmyslovou techniku (hasičům, speleologům, výškovým pracovníkům apod.) možnost porovnání svých schopností a zkušeností, pro diváky pak zajímavou podívanou, nové zážitky a možnost netradičně stráveného víkendu.
Další informace, přihlášky na tuto akci a fotky z minulých ročníků naleznete na stránkách závodu www.steel.sambar.cz. Těšíme se na Vás!
Při příležitosti konání závodů v průmyslovém lezení SAMBAR Steel 09, vyhlašujeme

FOTOGRAFICKOU SOUTĚŽ

TÉMA: Lezení
Soutěž se vztahuje na fotografie, které se svým tématem dotýkají jakékoli formy lezení (bouldering a sportovní lezení na skalách či umělých stěnách, lezení po zajištěných cestách, dobývání hor, lezení po ledech s cepíny a mačkami, technické lezení s fifiháčky a žebříčky, průmyslové lezení s jümary a stopikem…apod.).Soutěžní výstava bude probíhat v termínu 23.-24.5.2009 jako doprovodný program třetího ročníku závodů SAMBAR Steel 09.

Soutěže se může zúčastnit každý, kdo zašle snímky na níže uvedenou adresu do termínu uzávěrky soutěže a splní její požadavky.

Vítěznou fotografii vyberou návštěvníci akce pomocí hlasovacích lístků.

Požadavky na formát fotografie:
Prosím zasílejte fotografie ve formátu A4 na fotografickém papíře. Na druhou stranu napište své jméno, adresu, kontaktní telefon a e-mailovou adresu. Každý účastník soutěže může zaslat maximálně 6 fotografií.

Soutěžní fotografie zasílejte do 30.4.2009 na adresu:
SAMBAR s.r.o.
Dělnická 244
272 01 Kladno

Více informací, včetně přesných pravidel soutěže, naleznete na adrese:
www.steel.sambar.cz
(Článek vyšel původně 12.3.2009)

Sambarsport.cz   [úpravy] 13:20 02.04.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zajímavá akce00:24:35 13.03.2009
Zajímavá akce, jen doufám, že v tomto roce už nebudou rozhodčí závodit ani radit spřízněným lezcům...:-)
hraesvelgrodpovědět 
 Re: Zajímavá akce12:59:34 13.03.2009
Že já se nechám vyprovokovat, ale určitě je to myšlené žertem, protože Ti co to mají v paži, Ti rady nepotřebujou ;) což asi nebude můj případ.
Loni byl závod o dost tvrdší než ten prví, osobně si myslím, že to udělaly ty šikmé profily (lezlo se v konstrukci a ne jen pod ní), větší kombinace profilů a asi i delší dráha!
K jumarum se dostanu párkrát za rok (natož k práci se záložním lanem - i když je to jen otázka nezapomínat i na druhou přepínku a urychlit zakládání toho sichrudělátka). I když jsem dřív nalezl metry s prusíkama, těm kteří se tím živí nebo baví to jde rozhodně líp. Dobrý umístění chce už nějakej dril a nejdůležitější jsou asi přesně promyšlený dojezdy jumarama, aby jste se lehce dostali na další lano za přepínkou a nezjistili, že něco nepůjde nasadit nebo sundat, hlavně v šikmém laně (na rusáka se neleze), taky přesné seznámení s pravidlama pro trestné body. Nicméně jsem byl opět přemluven k účasti a dráhu jsem dal dokonce celou lehce přes limit (teda když to někdo nemá v ruce, tak se do těch všech odsedávaček snadno hodně zamotáte...). Z toho jsem měl radost - pro mě silově makačka a otázka veliký vůle.
No a mě třeba povzbuzoval i kamarád "kauč", rozhodčí to ale myslím a doufám nebyl (rady ani stejně nevnímáte a prostě bojujete a děláte chyby, čas letí jak šílenej a v hlavě jen hukot okolí, bolest a horko, fakt se potom těšíte na pivo).
Nevím jestli mi letos kalendář dovolí účast, ale PŘEJU všem: ať správně pochopí pravidla, úvaz rychle oblečou, všechno mají správně nastavené, ať nedělají chyby, ať to celý vydrží a udrží tempo, v závěrečném jumaru pak spoustu energie a povzbuzování od diváků. A hlavně ať se dobře baví a pak třeba i umístí!
Organizátorům přeju ať se nic nepoto a ať přijedou zase Ty fajn namakaný chlapi a třeba konečně i nějaký slušný borkyně!
a hej: na tu SLACK LINE SHOW se u nás už určitě těší spoustu lidiček, dobrej nápad!
martanodpovědět 
  Re: Zajímavá akce13:23:29 13.03.2009
hraesvelgr nejspis narazi na skutecnost, ze lonsky rocnik vyhral domaci zavodnik a syn rozhodciho a stavece cesty v jedne osobe. Prestoze v pravidlech bylo zakazano radit, tak nakonec to byl prave sam rozhodci, kdo radil.
Soutez tohoto typu vzdycky vzbuzuje podezreni z neobjetivnosti, zvlaste vzhledem k tomu, ze domaci si vzdycky muzou nastavit pravidla tak, aby jim vyhovovaly, postavit trat tak, aby jejich favoritovi vyhovovala a taky tady vzdycky bude podezreni, ze si soutezni trat mohli domaci pred zavodem "najet", coz muze v praxi znamenat vyhodu nekolika minut.
Delame podobnou soutez mezi jeskynari a po prvnich dvou rocnicich jsme ze souteze uplne odstranili technickou disciplinu "zachrana z lana", protoze se kolem toho vsichni hadali a vysledky vzdycky byly zatizeny puncem neobjektivnosti.
Mihalodpovědět 
   Re: Zajímavá akce13:31:35 13.03.2009
Aha aha, díky za objasnění, já jsem povahou naivní tvor a takový věci mě ani nenapadají.
Jo ale ta čára je těsně tenká to zas chápu a fantazie lidí veliká...
lidi málo hulej a moc se hádaj
martanodpovědět 
   Re: Zajímavá akce17:35:04 13.03.2009
Tento závod samozřejmě nemůže být zcela objektivní, to je ale celkem nepodstatné, o nic přece nejde, je to jen zábava. Měly by se ale eliminovat takové excesy, jako jsou rady rozhodčího během závodu, které do akce vnášejí velmi nesportovního ducha...
hraesvelgrodpovědět 
    Re: Zajímavá akce13:50:17 16.03.2009
Ahoj všem, pořád se učíme a snažíme se poučit se z chyb minulých ročníků...proto taky letos nenastane to, že by jakýkoli závodník byl zároveň rozhodčím či dokonce stavěl trať, žádný závodník nebude mít možnost přelézt si dráhu dopředu a již máme zajištěné i objektivní rozhodčí, kteří nejsou místní a tudíž předejdeme možnému "nadržování" a radění oblíbencům atd...tak pokud ještě můžeme něco zlepšit, sem s tím :-) nebo rovnou na jana@sambar.cz :-)
Organizátor :-)odpovědět 
     Re: Zajímavá akce16:03:34 16.03.2009
OK. Doufám, že letos se to již dostane na opravdu profesionální úroven. Jen by to chtělo trochu větší účast... Také by nebylo špatné, kdyby se zúčasnili profesionální hasiči, dost by mě zajímalo, jak by dopadli.
hraesvelgrodpovědět 
      Re: Zajímavá akce16:19:19 16.03.2009
O to se také snažíme - jak o zvýšení úrovně, tak i o rozšíření počtu závodníků a i z řad profesionálních hasičů...tak uvidíme :-)
Organizátor :-)odpovědět 
      profesionální hasiči22:44:27 16.03.2009
tak myslím, že profíci toho maj plnej knedl v práci a některý jsou na to i trochu pohodlný, nebo tvrděj že málo trénovaný. tohle je asi netankuje, ale třeba letos někdo překvapí
martanodpovědět 
       Re: profesionální hasiči08:47:20 17.03.2009
No zajímalo by mě, jestli by v tomto závodě mohli konkurovat lezecké veřejnosti...
hraesvelgrodpovědět 
        Re: profesionální hasiči10:26:45 17.03.2009
Já myslím, že ano - stejně jako kdokoli jiný, kdo se na závody připraví - stejně jako vejškaři či speleologové lezci-hasiči některé technické pomůcky již v ruce drželi...pokud ale chcete vyhrát, je třeba docela dost zkušeností a tréninku...a loni se jeden profík účastnil...dokonce byl velmi úspěšný v jümarování na 80m......pokud se ve startovním poli profíci hasiči objeví, můžeme se přesvědčit o jejich schopnostech sami...každopádně dobrovolní hasiči (Hasiči Rescue z Prahy) každoročně pořadím vítězů hodně zamávají :-)
Janáčodpovědět 
    Re: Zajímavá akce14:08:44 16.03.2009
Ahoj všem, pořád se učíme a snažíme se poučit se z chyb minulých ročníků...proto taky letos nenastane to, že by jakýkoli závodník byl zároveň rozhodčím či dokonce stavěl trať, žádný závodník nebude mít možnost přelézt si dráhu dopředu a již máme zajištěné i objektivní rozhodčí, kteří nejsou místní a tudíž předejdeme možnému "nadržování" a radění oblíbencům atd...tak pokud ještě můžeme něco zlepšit, sem s tím :-) nebo rovnou na jana@sambar.cz :-)
Organizátor :-)odpovědět 
  Re: Zajímavá akce10:36:32 16.03.2009
co to bude za slackline show? nějaká exhibice?
koukám v neděli závody, to abych se přijel podívat :D jede ještě někdo? seeya online Q
Kwjetoňodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:
Calico Basin
Kraft boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (139570)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sklopenina Extension 8A+ Hřensko
Hrubé Vulgarismy 7A+ Holštejn
Tizona 7b Chulilla
Hips Dont Lie 8B Frankenjura
Traumzeit 8B Bahratal
Nově komentované:
Pulp Fiction XIa Hrubá Skála
Traumzeit 8B Bahratal
Pekelná Hudba IXb Vlhošť

 Nově v diskusi:
Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: istenie tazkeho lahkym | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: istenie tazkeho lahkym | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a |

 Nové komentáře:
Re: Cesky lezci | Re: Kontraproduktivní! | Re: Cesky lezci | Re: Děs běs | Re: Děs běs | Re: Děs běs | Re: Vstup | Re: Vstup | ma nalezeno chlapak | Re: Vstup |

 Kde to vře:
Adam Ondra: Road to Tokyo # 38 (65)
Lofer: nová cesta Franco Columbu 7a/7a+ na perfektním vápenci (34)
Vítězové série BoulderDěti 2019 si zatrénují s Adamem Ondrou (26)
Vychází autorizovaná biografie: Adam Ondra - Lezec tělem i duší (26)
Nejasnosti nad olympijskou kvalifikací před závodem v Toulouse (24)
MMČR v lezení na obtížnost (23)
Lezec odsouzen, protože při spouštění nechal spadnout spolulezce (18)
Startovka na olympijskou kvalifikaci v Toulouse zveřejněna: (16)
Singing Rock Rama Test Tour (14)
Ruzyňská liga - závody pro děti (12)

 Nově v inzerci:
Lezečky La Sportiva Katana Laces vel. 39 | Prima chlap | Malarone Praha | prodam lezky Ocun crest vel.40 | Garmont Helium | Garmont Summit | Péřovka RAB Expedition 7000, vel.L | LS Miura Woman, 37,5, 1500 Kč | Dětský celotělový úvazek | Praha - Parťačka, parťák, parta? |

 Anketa:
Zamýšlíte se při lezení/jištění nad zodpovědností před zákonem?
 neřeším to 
 123 
 stará se hlavně, kdo leze 
 28 
 50:50 zodpovědnost 
 79 
 stará se hlavně, kdo jistí 
 31 
 nestarám se, jsem pojištěný 
 38 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.