LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
SP Briançon (FRA) (21.08)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)
ČP a MČR U14 (12.09)

Žebříček
Cesty:
18.Fajkoš 10875
19.Romanovský 10841
20.Šindel 10765
Bouldry:
18.Barchánek 10006
19.IF 10000
20.Chytil 9975
Hory:
11.Hlaváč 4654
12.Černý 4467
13.Podškubka 4367

Výsledky
Rock Empire Český pohár v lezení obtížnost dospělých a mládeže (27.06)
Mistrovství Amerik (24.02)
O dřevěného Krakonoše 2020 (25.01)

Deníčky
4983 lezců
845586 cest
Nové přelezy:
Don Corleo 7C
Magion Ext 7C
Spätzünder 9+
Kleiner Ro 9+/10-
I Miei Pri 7c
Die Unschu 9
Big Boss 9+/10-
Džin Xb
Denk Posit 8+/9-
Atypická N 7C

Stěny
Orel Břeclav - Břeclav
K2-Poprad - Poprad
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - Liberec
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rozhovor s Martinem Stráníkem

Martina Stráníka (18) není třeba nijak zvlášť představovat. Nedávno zazářil přelezem boulderu "Zlatý Drak" v obtížnosti 8B a před rokem obsadil na Mistrovství světa v boulderingu v Marbele skvělé 2. místo, hned nato pak na Světovém poháru v Brně obsadil 6. místo a závodní sezonu zakončil titulem Mistra ČR v boulderingu. Stejně jako na bouldrech válí Martin i s lanem, 8b/b+ na OS, 8b+ na pár pokusů a v 8c se poslední dobou už také moc nezdrží.
O jeho lezeckých začátcích, dalších plánech a životě vůbec jsem si s Martinem popovídala.

Kde a kdy to u tebe s lezením začalo?
Úplný začátky byly, když mi bylo tak 5 let v Ádru, kde se nás taťka (autor cest – Utopie Xa-b a Pár kopečků navíc Xb na Křížovém Vrchu) snažil na něco vytáhnout. Trošku vážněji to začalo o dva roky později, když se u nás v Chocni postavila stěna, první závody…

Tvým nejčastějším lezeckým partnerem je tvůj brácha Štěpán. Nedělá to mezi vámi neplechu, že jste spolu často a že ty jsi o něco lepší? Motivujete se navzájem?
Doba, kdy to možná trochu neplechy dělalo, už je dávno pryč. Spíš já jsem dlouho záviděl, že je Štěpán lepší, že si jezdí po Evropských pohárech, soustředěních.., ale na druhou stranu to byla dobrá motivace k tréninku. Teď si už vzájemně fandíme.

Studuješ sportovní gympl, máš díky tomu víc času na lezení, vědí spolužáci, že lezeš na vrcholové úrovni?
Tak nějak vědí, ale nijak zvlášť se nevyptávají. My se o tady těch věcech ve škole moc nebavíme, řešíme spíš něco jinýho asi jako každej našeho věku. Ale přeci jen to neuznávají tolik jako fotbal nebo tenis.

Přišlo mi, že jsi se hodně zlepšil po tvém přesunu do Brna? Je tam víc možností kde a s kým trénovat?
Rozhodně mi to moc pomohlo. Je tady skvělá parta lidí, s kterými se dá zatrénovat, obzvlášť s Mrázou nebo Adamem, to mi dává hodně! Taky tady v Brně nemusíš lézt pořád ty stejný cesty, bouldry, ale dá se to docela dobře střídat.

Jak často přes týden lezeš venku?
Dokud ještě není brzo tma, škola to dovolí a je možnost jet, tak se jednou týdně objevím v Krasu. Buď se svezu s Ondrovcema nebo jezdíme s bráchou.

Jak často trénuješ, kolik tak hodin denně a jak tvůj trénink vypadá?
V pracovní dny chodíme 3x, pak o víkendu buď někam na skály nebo jsou závody. Trénujeme převážně na bouldrovce  hodinu a půl až dvě ve dvou, třech lidech. Nejvíc trénuju s bráchou, Adamem, a občas i s Mrázou, s kterým je trénink pro mě asi nejpřínosnější, protože oba bouldrujeme na relativně stejný úrovni a taky Tom má plno zkušeností a skvělou techniku, takže se snažím toho co nejvíc okoukat.


MČR 2006 

foto by Jirka Sika


Máš nějaké tréninkové tipy, které si ti osvědčily? Pomáhá ti s ním někdo nebo trénuješ intuitivně?
To ani ne. Dřív jsme se ještě občas s bráchou a Kubou Valčíkem hecovali ve shybování, klikování a leh-sedování, ale to mě už nebaví. Teď už jenom lezeme. Momentálně zkouším trénovat  se zátěžovou vestou (5kg), tak uvidíme, jestli to k něčemu bude.

Tento rok jsi začal daleko více bouldrovat venku, s bráchou jste začali  rozvíjet oblast Bor, kde si mimo jiné na začátku srpna vylezl i svůj doposud nejtěžší boulder „Zlatý drak“ 8B. Jak dlouho ti přelez trval?
To je pravda. Lezení je tam fakt nádherný, a hlavně tam bylo, a stále je, plno nových možností. Se Štěpánem jsme očistili první kámen, druhý a chytlo nás to. O "Zlatým Draku" jsme věděli už tak dva roky, tehdy jsem to viděl nereálně, tenhle rok jsem se do toho vrátil, trošku jinak to vymyslel a po 4 dnech nacvičování vylezl. Klasifikace je spíš orientační, srovnával jsem to s 8A+, který jsem vylezl ve Švajcu podstatně rychleji. Teď ještě čeká SDS, který samo o sobě je po nástupový chyty Draka 7C+.


Zlatý Drak 8B, Bor

foto by archiv Martin StráníkRudá armáda 8A - Petrohrad

foto by archiv Martin Stráník


Když vidím tvůj zápal a v jaké si fyzické kondici,  určitě se v brzké době od tebe dočkáme ještě těžších přelezů? Lákají tě významné bouldry venku?
Snad jo, i když teď mě hlavně čeká maturita, tak lezení bude muset jít trošku stranou.  Nejvíc mě lákají bouldry jako Dreamtime SD 8B+ (Creasciano, Švýcarsko), Mandala 8A+ (Bishop, USA), Memento 8C+ (ale shozený snad už jen na 8B+, Silvretta, Rakousko) nebo něco ve Fontáči, kam se v zimě chystáme.


Dreamtime stand- 8A+, Creasciano

foto by archiv Martin Stráník


V čem vidíš kouzlo boulderingu na skalách a baví tě objevovat nové line?
Asi to, že nemusíš dlouho čekat než ti odteče, nemusíš viset v sedáku, tahat se s expreskama, a když si chceš odpočnout, tak si vždycky máš na co lehnout. Taky se mi libí, že musíš zapojovat sílu celého těla, a taky to, jak sem vždycky zničený po dnu stráveným boulderingem.  A objevovat nový linie mě baví moc a ještě víc je přelézat.

Co všechno musí boulder mít, aby si byl spokojený a jaký tě baví nejvíce…?
Nejvíc se mi líbí menší "high-bally", tak okolo 5-ti metrů, lehce převislý, kde každý krok je těžký, ale né nereálný. Chyty by měly být pozitivní lišty. Nazávěr by mohl být menší skok do madla. To je můj ideál.

Nabízí Bor ještě velký potenciál pro další rozvoj?
Možnosti pomalu docházejí, ale ještě toho tam je dost. Škoda, že patří větší část kopce Polákům, kteří tam mají zákaz lezení, to by potom mohla být klidně i světová oblast. Hlavně tam ještě přibude hodně lehčích boulderů na neočištěný kameny. My jsme se zatím s bráchou zaměřovali na kameny, kde jsme už na první pohled viděli něco těžkýho. Taky tam ještě čeká pár projektů, který budou třeba 8B-C…ale to asi budou pořád projekty, protože Graham nebo Sharma sem jen tak  nezavítají.

Po tvém skvělém umístění na SP v boulderingu  minulý rok, jsi měl letos v plánu, účastnit se co nejvíce závodů a útočit na přední místa. Letos si zatím  obsadil 11. místo v Hallu,  Grimdewald 39. místo, Vail 11. místo. Jsi s těmito umístěními spokojený? Zjistil jsi, co je třeba zlepšit, aby se dařilo ještě lépe?
Tak určitě by bylo zapotřebí zlepšit techniku a ohebnost, na tom vždycky pohořím. Právě minulý rok byly ty dva závody, na kterých jsem byl jen o tom, urvat to silou a to mi šlo. Asi nejvíc jsem spokojený s umístěním ve Vailu, protože tam byla obrovská konkurence, která na svěťáky obvykle nejezdí – Sharma, Woods, Robinson, Landman…

Jaký charakter boulderů se na SP většinou staví a snažíš se vyhledávat podobné i na skalách?
To se asi nedá přesně specifikovat. Podle mě se to stavěči snaží vždycky postavit tak, aby to bylo co nejobjektivnější, takže tam potřebuješ všechno, techniku, sílu, sílu v prstech… Samozřejmě, že tomu tak není vždycky, třeba tenhle rok v USA (Vail) to bylo o síle, naopak ve Švýcarsku (Grimdewald) o technice.

Chtěl by si v budoucnu fungovat jako Mráza, prostě mít lezení jako práci na plný úvazek, ponořit se do kolotoče tréninků, závodů a tím pádem i omezit lezení venku?
To asi ne, možná kdybych byl  dobrý jako on, tak jo, ale jinak ne. Já bych chtěl spíš vést normální život, mít práci, hodnou manželku, o víkendech být na skalách, občas jet na nějaký závod…, ale to je zatím všechno ještě pěkně daleko.

Tento rok už máš i krásnou sérii přelezených cest- 4x8c, několik 8b+ a jedno dokonce na OS, jaké máš s lanem další plány?
Hlavně bych chtěl dokončit „svůj projekt“ a to "Pohádkový sny" 8c (ale podle mě to má mnohem blíž k 8c+) v Krase. Jinak konkrétní cíle si nedávám. Když jsme někde na výjezdu, tak lezu takový cesty, o kterých jsem přesvědčený, že mám na to, abych je během jednoho dne vylezl, takže to co vylezu, se odvíjí od aktuální formy. Příští rok se chceme podívat tak 2x na jih Francie, takže uvidíme. Ale chtěl bych se časem zaměřit na nějaký 9a, ale tomu bude muset předcházet ještě pořádný trénink.Eclipse Celebral 8b OS  Rodellar 

foto by archiv Martin Stráník


Který typ cest ti nejvíce sedí?
Spíš převislejší cesty bouldrovýho charakteru. Na délce cesty, když tam jsou po krátkých úsecích dobrý odpočinky, mi tolik nezáleží.

Záměrně kombinuješ lano a bouldry? Je pro tebe důležitá lezecká všestrannost? Nebo se chceš v budoucnu pořádně zaměřit jen na jednu disciplínu?
Záměrně ani ne. Spíš jsem dlouho lezl jen s lanem, a postupem času se do toho víc a víc nabourával bouldering, hlavně Bor. Momentálně jsem lezením s lanem docela přesycený, takže budeme asi ještě víc jezdit bouldrovat. Určitě ale nechci na lano úplně zanevřít, protože si myslím, že lano je královská disciplína a pořád bych chtěl patřit mezi ty nejlepší u nás.

Jaké jsou tvoje nejoblíbenější oblasti v Evropě?
Z boulderingových oblastí jsem toho moc ještě neprojížděl, ale nejvíc se mi líbí na Boru, v Creascianu a Modřín byl taky moc pěkný. A z obtížnostních oblastí vede Rodellar, Tarn,
a samozřejmě Osp.


El chorreras o la belle inconnue 8b/b+ OS - Rodellar 

foto by archiv Martin Stráník


Nelákají tě bigwally, speed přelezy atd.?
Ani jedno ani druhý. Ale moc rád bych se chtěl příští rok podívat na Mallorcu na DWS a taky mě láká zkusit přelézt něco těžkýho na sólo. Líbí se mi překonávat nejenom skálu, ale i sám sebe.


A co prvovýstupy na písku nebo v Krase?
V Krase už moc možností na dělání nových cest není, zvlášť tam udělat pěknou cestu. Na písek bych chtěl jezdit v budoucnu víc a víc, takže snad potom. Štěpán má teda už teď nutkání tam zajet a něco udělat, a taky Majzlík mě pořád láká do svých projektů, ale kvůli situaci s mágem, se mi tam moc nechce.

Máš nějaké lezecké motto?
Lézt dokud to jen půjde.

Díky, díky za super rozhovor a s tím solem opatrně, vlastně i s výběrem té manželky :)! Ať Ti to leze pořád takhle parádně.

Deníček Stráník Martin (noo noo)

Martina podporuje: Singing Rock, Saltic, Vertical, Rajče

Simona    [úpravy] 09:02 04.11.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 CHS10:03:56 04.11.2008
Je krasne videt, az kam to nase slavna CHS dopracovala, a to tam,ze nejlepsi cesi radeji na pisky jezdit nebudou
odpovědět 
 Re: CHS10:53:48 04.11.2008
A na druhou stranu je smutne, ze ti nejlepsi to proste nejdou ukazat i bez... At zije novy mg flame! :-)
Martinodpovědět 
  Re: CHS11:43:38 05.11.2008
ty ses uplne mimo misu
danodpovědět 
   Re: CHS18:08:05 06.11.2008
Já bych neřekl...
Šmakyodpovědět 

 Rozhovor10:22:09 04.11.2008
Opět super počtení! Simčo i Marťas, díky za něj ;)
Petisodpovědět 
 Re: Rozhovor10:48:37 04.11.2008
on je tak sladkej aaaaach
miciodpovědět 
  Re: Rozhovor10:45:01 05.11.2008
Petis je sladkej? to jo, ale už má babu smůla...
Jinak Simča je super, Martin je super, Bor je super:)
Letos jsem se tam byl jenom mrknout, všechno beznadějně mokré, ale příští rok to vypadá na hojné nájezdy, gud džob:)
Adam Fialaodpovědět 
   Re: Rozhovor12:29:43 05.11.2008
Jakej Petis ty woe????? Martin je sladounkej :))
..o Boru jsem take slysela ze je to tam supr
miciodpovědět 
   Re: Rozhovor12:54:03 05.11.2008
no jo, ale nemusí ji mít pořád, nééé? třeba je Mici lepší.
odpovědět 
    Re: Rozhovor15:54:55 05.11.2008
Tak nevím jestli by s ním nějaká jiná vydžela:)
a ty mici, jestli teda u Petise máš moc velký zájem můžu se poptat:)
Adam Fialaodpovědět 
     Re: Rozhovor16:46:47 05.11.2008
:)))
to je dobry, nedelej si starosti
miciodpovědět 
     Re: Rozhovor23:56:16 06.11.2008
Ty mlady, neser a hled si svyho ;)
Petisodpovědět 

 Náhodička11:41:53 04.11.2008
Skvělý rozhovor, rád jsem si přečetl zajímavé odpovědi na zajímavé otázky, mám dokonce stejný lezecký motto jako Martin, tak ať se daří.
 jirkasodpovědět 

 Titulek13:37:13 04.11.2008
Simco diky moc za super rozhovor... :-) A tobe Martine hodne stesti v lezeni i na jare pri maturite... :-)
jAodpovědět 

 díky13:52:43 04.11.2008
díky za moc pěkný rozhovor:)
rabaodpovědět 

 Průvodce Bor17:13:49 04.11.2008
Nazdar bazar, nedá se někde sehnat freeware průvodec na Bor...dík.
Karbyodpovědět 
 Re: Průvodce Bor06:48:55 05.11.2008
http:// bouldering.cz/img/download/FotopruvodceBor.doc
M.odpovědět 
 Re: Průvodce Bor08:15:24 05.11.2008
Mnoho,hlavně nových bouldrů je ve formě Fotoprůvodce na www.purebouldering.cz
Martin Stráníkodpovědět 

  18:24:30 04.11.2008
je vidět, že to má v hlavě v pořádku. kdy se chystáte do fontáče? já budu půl roku ve francošce, tak abych tam nebyla úplně sama.....Jinak, hlásím se na post hodné manželky:D
veruodpovědět 
 Re: 19:12:46 04.11.2008
Do Francie? Dobrovolně? Na Jih?
pbla4024odpovědět 
  Re: 17:17:39 05.11.2008
jo dobrovolně, studovat. Do Dijonu, kolem je hodně oblastí k lezení, tak doufám, že toho využiju. Odjíždím v půlce ledna, tak když tam někdo pojede...:D
veruodpovědět 
   Re: 09:23:46 06.11.2008
Když už se někdo stěhuje do Žabožroutska, má myslet strategicky a vybrat si Alpes Maritimes :-)
pbla4024odpovědět 
 Re: 21:23:12 04.11.2008
Martine pozor, hodny manzelky jsou fikce!
starej tlustej blbej a slabejodpovědět 
  Re: 22:02:30 04.11.2008
Nestraš ho, nejsou, kdo hledá najde.:-).
Vlkodpovědět 
 Re: 08:16:27 05.11.2008
Do fontáče se chystáme na přelomu leden-uonr podle skoly, jinak hodnou "manželku" už mám:)
Martin Stráníkodpovědět 
  Re: 10:58:58 05.11.2008
jeeezisi to je den :-(
miciodpovědět 
   Re: 23:08:44 05.11.2008
klid holka :) ja bych Ti nestacil? :))
stepodpovědět 

 pěkné...23:10:24 04.11.2008
...fajn otázky a rozumné odpovědi...dík.
Jirousodpovědět 

 Shyby, kliky, atd...06:46:11 05.11.2008
Čus Martine, supr info, píšeš, že jste s bráchou spol. občas „hecovali“ ve shybování, klikování a leh-sedech…prozradíš nám jaké jsou to čísla- počty- rekordy…??? :)) Dikec
app BOR je Super!!!!!!
Miriamodpovědět 
 Re: Shyby, kliky, atd...14:27:54 05.11.2008
No my to dělali tréninkově, takže jsme dělali 10 kliků 10 shybů... a točili se. Jasně že jsme zkoušeli i maximalku ve shybech ae v tom sem nikdy nebyl moc dobrej,mozna jsem jich driv udelal vic nez ted, ted bych jich dal max tak 20...uz sem na to tezkej..
Martin Stráníkodpovědět 
  Re: Shyby, kliky, atd...14:36:58 05.11.2008
20? s brachou na sedaku si asi zapomel dodat:)
l.odpovědět 
   Re: Shyby, kliky, atd...05:57:33 06.11.2008
Martine díky za odpověď. Ale popravdě jsem teda čekala víc než 20 shybů...ale jak píseš- dříve jsi jich udělal vice. při tom jak lezes, to vypada, že jich udelas nejmin tak 50! :))) Ahoj
Miriamodpovědět 
  Re: Shyby, kliky, atd...07:48:50 06.11.2008
...zda sa, ze sa tu zacina tvorit dost silna zakladna Tvojich faniniek :}
tah-sha-tungaodpovědět 

 co na to táta?11:50:42 05.11.2008
Ahoj Martine, jak se zdá v hlavě to máš srovnaný a víš co chceš, tak jen v tom nepolevuj.Chtěl jsem se ale optat, zminoval jsi začátky lezení s tátou a jeho cesty na písku.Nejednou jsem pod nimy  stál a nevěřícně koukal, a když si vzpomenu na to co předváděl v Chocni na stěně, tak opravdu klobouk dolů.Ale zajímalo by jaký měl táta názor na lezení s maglajzem?
Petaodpovědět 
 Re: co na to táta?09:02:06 06.11.2008
Joo, někteří čtenáři lezce jsou opravdu tak lehce mimo...
Maraodpovědět 
  Re: co na to táta?09:15:27 06.11.2008
a proč mu teda nenapovíš, když chtěl informaci, kdyby to věděl tak by nepsal
odpovědět 

 Noo Noo10:46:47 06.11.2008
jj,Simčo zase dobrá práce! Matin i Štěpa jsou borci a dříči.Martina jsme viděli na Boru při zkoušení Zlatého Draka...hm...nejen brutální síla,ale ani ten morál mu není cizí:).Jo,a ty projekty jsou slále aktuální:)(teda spíš až na jaře).Majzlíci
Jíťaodpovědět 

 :-)20:59:27 06.11.2008
Dobry rozhovor Simco :-)
Monroeodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Lezení za šera
 Databáze cest:
Všechny cesty (145429)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ufo Xa Adršpach
Zbořený Traverz 6a+ Zbořený Kostelec
Salamander Trick 6b+ Zillertal
Brotherhood 6c Zillertal
Madelant 6C Ostaš
Nově komentované:
Výkrik Z Kameňa 7+ Súľov
Supermumpfer 6c Zillertal
King Kong 7C Bor
Rotkäppchen... 7 Frankenjura
Flucht Nach Oben 6- Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Faraon u Mšena | Re: Faraon u Mšena | Re: Tragicka nehoda v Alpách | Faraon u Mšena | Nejlepší horolezecký gym v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze |

 Nové komentáře:
Re: Klára | Re: HZS komunikuje | HZS komunikuje | Re: pad | Re: Klára | Re: Od Ťéši | Re: Od Ťéši | Certified by | Re: pad | Re: Od Ťéši |

 Kde to vře:
Zlomil se slaňák (84)
Chceš se proletět? Nová Montana má křídla (45)
Jana Vincourková zapisuje 2. boulder za 8B (39)
Adam Ondra #77 (19)
Alex Megos oznámil přelez druhého 9c na světě (19)
Film o výstupu Kláry Kolouchové na K2 je v kinech (19)
Vědci: tekuté mágo s 80 % alkoholu zabíjí koronavirus na chytech (12)
Marek Holeček a Zdeněk Hák dostanou Zlatý cepín 2020 (12)
HS: Pád lezkyně ze 4metrového bouldru u Děčínského Sněžníku (11)
Film o prvosjezdu K2 na lyžích z roku 2018 celý ke zhlédnutí (7)

 Nově v inzerci:
výškové prace - hledám | Koupím 3 sézonní spacák | 14.8. na stěnu v Praze | Lezačky | Horské kolo | Scarpa tornádo eco | Rock Pillars Pearl QC, velikost 43 (aktuálně 42,5) | Boty La Sportiva Spantik | SCARPA MANTA GTX | Lezecké babí léto na Jižní Moravě |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 3534 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 1390 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 15630 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 2067 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.