LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
5.Stribrny 11775
6.Štípek 11769
7.Mokroluský 11596
Bouldry:
5.Novák 10900
6.Stráník 10850
7.Pochman 10675
Hory:
20.Magič 3464
21.Tomasu 3348
22.Lukeš 3282

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5782 lezců
1177744 cest
Nové přelezy:
Frankenste 9+/10-
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a
Sex Je Pre 7b+
Droga 7b
Omerta 8A+
Stairways 8a+

Stěny
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Alpin Třebíč - Třebíč
Hotel Impuls - Havířov

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Kamil Bortel a Roman Langr na vrcholu Broad Peak

21.7.2005 v 17,OO hodin dosáhli Kamil Bortel a Roman Langr vrcholu osmitisícové hory Broad Peak.

19.7. vyrazili z B.C. do 2. výškového tábora, 20.7. přešli do 3. výš. tábora a 21.7. v 17 hodin dorazili na vrchol Broad Peaku. Na vrcholu s nimi byli 2 Italové, 1 Polák a 1 Švýcar.
Včera v 23 hodin dorazili vyčerpaní, ale šťastní do B.C. Až na nějaké omrzliny na levé ruce Kamila, jsou zdravotně vpořádku.
Nyní ještě probíhají na Broad Peaku záchranné akce, jeden z polských horolezců si zlomil nohu a jeden Ital dostal výškovou nemoc.

Milena   [úpravy] 14:15 23.07.2005Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Bližšie info o priebehu20:00:08 23.07.2005
Pre bližšie info a celom priebehu expedície nájdete v prvom článku uverejnenom  26.6.2005 a prípevkami, ktoré opisujú priebeh expedície.
Martinkaodpovědět 

 huráááá...!10:51:57 24.07.2005
hurááá....!!!!
ladisodpovědět 

 krasa01:29:00 26.07.2005
Opravdu obdivuju borce, co tohle dokazou. Ja jdu s batohem do kopce a funim jak pes, jeste kdyby tam byl snih vitr a ridkej vzduch, tak je po me.
Fakt Vas obdivuju horolezci !!!
Jinak Broad Peak je opravdu krasna hora a znam ji z vypraveni Kurta Diemberga, fakt narez.

Blahopreju a preju hodne stesti do dalsich vyprav .
Jirkaodpovědět 
 Re: krasa08:25:29 26.07.2005
Blahopřeju k úspěchu. Obdiv vůči všem co lezou na takhle vysoký hory. Já omrzám už od -10 a 3000 mnm. Tak hlavně ať se zahojí omrzliny :-)
Jardaodpovědět 

 Krajane, Bravoooo!!!!12:49:14 01.08.2005
blahopřejeme a smekáme čepice, Yetti klub Jevíčko.
Ruda B. Beranodpovědět 

 Re:Kamil Bortel a Roman15:12:05 01.08.2005
Blahopřeji!Malá výprava a velký výkon!Co ostatní členové výpravy(Jenda Malanowsky)?
Honzaodpovědět 

 Jak to bylo doopravdy?23:39:30 01.08.2005
Taky gratuluji a taky smekám. Výborně! Jen jsem četl už několik svědectví jiných expedic z Broad Peaku, že na hlavním vrcholu letos kromě dvou Kazachů, kteří vylezli novou cestu, zatím nikdo nebyl. Že 18 borců včetně dvou Čechů bylo jen na předvrcholu, ale na hlavní vrchol je nepustil čas.  Ty zprávy mají jak Everest News, tak Explorer´s Web. Naposledy dnes Chris Warner píše i o našich, už o nich psal i dřív. Než to otočili, lezli prý kus společně.  (www. mounteverest .net / news. php?id =452 , předchozí  www. k2climb. net/ news.php?id=417 , odstraňte mezery.) Jak to teda bylo doopravdy? Jestli byli na hlavním vrcholu, měli by se bránit!! A jestli nebyli na vrcholu, nebylo by lepší napsat na rovinu, že byli nad 8000m, ale ne na vrcholu? Každý by smekl stejně.
Matějodpovědět 
 Re: Jak to bylo doopravdy?00:13:31 02.08.2005
Zapomněl jsem napsat, že totéž píší i šéf polské expedice i Italové. Tak nevím. Napsali o členech svých expedic, že nebyli na vrcholu, jestliže tam byli?
Matějodpovědět 
  Re: Jak to bylo doopravdy?22:21:19 02.08.2005
Ve zprávě, kterou jsme dostali z B.C. hoši mluvili o vrcholu, jedině že by došlo k nedorozumění. Měli by přiletět do ČR dříve, pravděpodobně 4.8.05. Pak budu vědět více a určitě se ještě ozvu.
Milenaodpovědět 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186454)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jarní V Adršpach
Prémie VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Philotimia 6b Kalymnos
Pame Roger 6b+ Kalymnos
Bonjour Vieillesse 6b+ Kalymnos
Nově komentované:
Včelí Rojení VI Adršpach
Isengart 8+/9- Frankenjura
Banana Power 6 HIS-Nové Město
Seattle 8/8+ Frankenjura
Čtyřdírková 7A Údolí Loubenského Potoka

 Nově v diskusi:
Re: Našla se peněženka - jsi amatér | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Bor |

 Nové komentáře:
spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: Viktor | Re: Vo svete | Re: Závody | Re: Viktor | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (27)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Bouldrové závody na Fesťáku (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)

 Nově v inzerci:
Dvojčata+půlky | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy | spolujizda na MHFF |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 66 
 50 dní v divočině 
 36 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 44 
 Andrea 
 43 
 Ashima 
 30 
 Barkley Marathon 
 41 
 B.I.G. - světové prvenství 
 35 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 42 
 Gálfy - Horský život 
 38 
 Jak se staví ledovec 
 24 
 JAMES - Století nad oblaky 
 38 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 36 
 Lezci z Manína 
 31 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 32 
 Operace Nos 
 35 
 Plamen nikdy nezhasne 
 31 
 Pohlednice z konce světa 
 35 
 Pomíjivost ledu 
 33 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 40 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 39 
 Rhapsodia Corcontica 
 33 
 Sama 
 37 
 Šampioni zlatého údolí 
 25 
 S lyžemi v oblacích 
 34 
 Tenaya Traverse Challange 
 32 
 Tenkrát na východě 
 34 
 Velká alpská silnice - 73 
 41 
 Za oponou velehor 
 36 
 Zápasník Dee Dee 
 33 
 Životní výprava 
 28 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.