LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5782 lezců
1177755 cest
Nové přelezy:
Frankenste 9+/10-
Wieder Dah 9-
Frankenste 9+/10-
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a
Sex Je Pre 7b+
Droga 7b

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
KH Olomouc - Olomouc
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
HUDYsport - Ostrava
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MODŘANSKÝ TARZAN

závod v olympijském šplhu 14.5.2005

Srdečně zveme všechny fyzicky zdatné jedince, aby se zúčastnili závodu v olympijském šplhu.

Každý, kdo zdolá metu ve výšce 8 metrů, obdrží pamětní plaketu našeho závodu. Ženy získají plaketu za zdolání výšky 4,5 metru.

V sobotu 14.5. se na Sofijském Náměstí v Modřanech uskuteční již pátý ročník velké ceny v olympijském šplhu Modřanský Tarzan.

Olympijský šplh je silová disciplína, díky které získalo Československo v roce 1924 svou první zlatou olympijskou medaili. Tehdy zvítězil sokolský přeborník Bedřich Šupčík.

Šplhá se ze sedu, bez přírazu nohou a do výše 8 metrů. Šupčík v roce 1924 vyšplhal v čase 7,2 vteřiny. Diváci v Modřanech budou mít možnost tento výkon porovnat s výkony současné špičky.  Hned 3 současní závodníci umí zalézt pod 7 vteřin.

Modřanský Tarzan není jen přehlídkou špičkových výkonů, je to také soutěž otevřená pro všechny pokušitele lana z řad sportující veřejnosti. Jsou vyhlášeny 3 soutěžní kategorie: ženy a dorostenci šplhají do výše 4,5m, muži ( 1987 a starší ) do 8 metrů. Pro každého muže, který zdolá 8 metrů, a ženu, která zdolá 4,5 metru podle platných pravidel, je připravena pamětní plaketa zobrazující muskulaturu legendárního Tarzana.

Zveme proto všechny sportovce i nesportující veřejnost: pojďte si vyzkoušet svou výkonnost, nebo alespoň zhlédnout nevšední sportovní podívanou.

Termín:
14. 5. 2005
9:00 - 10:15 - prezentace závodníků
11:00 - 14:00 - vlastní závod

Místo:
Sofijské náměstí, Praha 12, Modřany

Startovné:
50.- kč

Organizátor:
ŠSK PALESTRA Praha Modřany - oddíl olympijského šplhu

Informace:
www.svetsplhu.wz.cz, tel: 776195558, email: svetsplhu@seznam.cz



Mistr republiky Josef Křivánek



Libor Hroza



minulý ročník

Ondřej Košťák   [úpravy] 16:54 30.04.2005Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 no fuj ...23:22:25 02.05.2005
Maglajzovat v takové klasické disciplíně, no fuj. Doktor Tyrš se musí pod zemí převalovat :o)
stipodpovědět 
 Re: no fuj ...09:03:10 03.05.2005
Mozna jsi na stope reseni zahady. Dr Tyrs totiz tak dloho hlasal, ze v zdravem tele zdravy duch, az, pokud vim, spachal sebevrazdu. Ze by po spatreni... :o)
jan pusodpovědět 
 Re: no fuj ...09:32:33 03.05.2005
tak to zkus bez maglajzu, poleze se ti urcite "vyborne". A ostatnim po tobe taky, kdyz bude to lano kluzky :)
radoodpovědět 
 Re: no fuj ...23:39:00 03.05.2005
Na používání maglajzu má každý jiný názor. První lezci a první gymnasté jej zřejmě nepoužívali. Myslím, že dost lezců ze starší generace, co již tady mezi námi nejsou, by se v hrobě také obracelo, kdyby viděli jak jsou od maglajzu bílé skály. A to je mnohem horší, než nějakej maglajz na náčiní gymnastů, nebo na jakémsi šplhacím laně. To skutečně může být každému putna.
Pavelodpovědět 
  Re: no fuj ...00:02:13 04.05.2005
docela s tebou souhlasim,skalam to asi vadi, ale nevim, co ma nekdo proti namagovanymu lanu...to uz je fakt psycho:))). navic gymnasti pouzivali magnesium hodne hodne dlouho a predtim kalafunu, takze myslim, ze tyrs se nema co v hrobe obracet, kdyz to pouzival taky;)
radoodpovědět 
   Re: no fuj ...15:35:33 04.05.2005
Já mám dojem, že jediný Honza Puš správně pochopil, že to byl vtip. Možná proto, že na identifikaci vtipu nezpotřebuje pět smajlíků, jako ostatní. Jinak Tyrš se utopil ve Volze, jestli schválně to nevím, ale onehdá jsem byl svědkem velice zajímavé přednášky jednoho sokolologa o jeho záhadné smrti. Největší nejasnosti byly ohledně samotného data úmrtí, neboť poté co zmizel pod vodou, bylo jeho tělo nalezeno až o několik dní později. Nevím jak dlouho bratr Tyrš vydržel pod vodou, ale skoro bych řekl, že se utopil ještě týž den co se potopil, ale záhada to je velká ...
stipodpovědět 
    Re: no fuj ...16:03:20 04.05.2005
jo, ahaa, to byl vtip!!! to vis, ja obcas takovyhle kamenaky nemuzu rozpoznat od uplnyho blabolu ;)
radoodpovědět 
    Re: no fuj ...17:30:45 04.05.2005
Ja mam pocit, ze se utopil ve Svycarsku. Fakt. Mel tezke deprese, rikal, ze jedine poradna strava a pivo jej drzi... no a pak se utopil. Tri dny ve Volze? To byl Rasputin , ne? A vi vubec neko, jaky mel Rasputin nazor na mg??? Rychle :o) :o).
Ono poznat blabol od zameru je opravdu tezke.
jan pušodpovědět 
     Re: no fuj ...17:55:56 04.05.2005
Zvlášť tady!
lenušeodpovědět 
     Re: no fuj ...03:43:10 05.05.2005
Rasputin, nebo Tyrš všecko stejná pakáž :o)
stipodpovědět 
     Re: no fuj ...07:55:02 05.05.2005
Jestli Rasputin znal mg nevim, ale v jednom zenskem casopise jsem se docetl, ze jeho prirozeni bylo mumifikovano ve stavu posmrtne stuhlosti a je nekde vystaveno k obdivu kolemjdoucich. A obdiv je to zcela zasloužený, protože jeho délka v tomto stavu dosahuje "veterinárních" 32 centimetrů. Záměrně nevkládám smajlíky, není to vtip!!!
Mihalodpovědět 
     Re: no fuj ...10:05:30 09.05.2005
Jojo, Tyrs se utopil, ale ani ve volze ani ve Svajcu ale v Rakousku, v rece Oetz...
Pepaodpovědět 
   Re: no fuj ...16:28:10 04.05.2005
aspon nohy maj cisty.....:-)
valyodpovědět 
    Re: no fuj ...16:45:04 10.05.2006
Je zajímavý jak všechny zajímá jen teorie skluzu... Do Prahy je cesta dobře značená, tak ať mají borci před kým lézt! Myslím, že z řad lezců by byla solidní šplhačská špička (viz Libor Hroza), tak proč se nejít alespoň kouknout a třeba si mimo soutěž zalízt na čas, organizátoři jistě jako vždy dají prostor....
HUjodpovědět 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186454)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jarní V Adršpach
Prémie VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Philotimia 6b Kalymnos
Pame Roger 6b+ Kalymnos
Bonjour Vieillesse 6b+ Kalymnos
Nově komentované:
Včelí Rojení VI Adršpach
Isengart 8+/9- Frankenjura
Banana Power 6 HIS-Nové Město
Seattle 8/8+ Frankenjura
Čtyřdírková 7A Údolí Loubenského Potoka

 Nově v diskusi:
Re: Našla se peněženka - jsi amatér | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Bor |

 Nové komentáře:
Re: Vo svete | spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: Viktor | Re: Vo svete | Re: Závody | Re: Viktor | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (28)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Bouldrové závody na Fesťáku (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)

 Nově v inzerci:
Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy | spolujizda na MHFF | Švýcarská dálniční znánka |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 68 
 50 dní v divočině 
 38 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 44 
 Andrea 
 44 
 Ashima 
 30 
 Barkley Marathon 
 41 
 B.I.G. - světové prvenství 
 35 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 42 
 Gálfy - Horský život 
 38 
 Jak se staví ledovec 
 24 
 JAMES - Století nad oblaky 
 38 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 36 
 Lezci z Manína 
 31 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 32 
 Operace Nos 
 35 
 Plamen nikdy nezhasne 
 31 
 Pohlednice z konce světa 
 35 
 Pomíjivost ledu 
 34 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 40 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 39 
 Rhapsodia Corcontica 
 34 
 Sama 
 37 
 Šampioni zlatého údolí 
 27 
 S lyžemi v oblacích 
 35 
 Tenaya Traverse Challange 
 33 
 Tenkrát na východě 
 34 
 Velká alpská silnice - 73 
 41 
 Za oponou velehor 
 36 
 Zápasník Dee Dee 
 33 
 Životní výprava 
 28 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.