LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
ČP skialpy Kraličák (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196841 cest
Nové přelezy:
Deliveras 7c+
Koubouras 7b+
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c
La Forquet 8a+
Valium 8a
Jeremy Ext 8a

Stěny
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Zubří - Zubří
Loděnice FTVS - Praha 7

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Rock Point - Chodov - Praha 4
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

3D průvodce

Climb Asissts

Zajímavou aktivitou se zabývá horolezec Brian Uyeno se svým projektem Climb Assist, s jehož prostřednictvím dostává mapování lezeckých cest na další úroveň.


Jeho webová stránka (a asi i brzy mobilní aplikace) umožňuje horolezcům prohlédnout si nákresy lezeckých cest jako nikdy předtím.  Uyeno, který žije v Coloradu, využívá technologii zvanou fotogrammetrie (v podstatě pořizuje spoustu obrázků ze všech úhlů a skládá je dohromady) k vytváření trojrozměrných map lezeckých stěn.

"S touto myšlenkou jsem přišel při práci, která měla některé aspekty fotogrammetrie," přiblížil Uyeno
"Když jsem se hlouběji zabýval touto technologií, uvědomil jsem si, že by to mohlo být použitelné pro navigaci při lezení. Původně jsem ji plánoval použít pro dlouhé vysokohorské horolezecké cesty, ale brzy jsem si uvědomil, že kvůli vzdálenosti a terénu to bude hodně složité.“

Uyeno pracuje s dronem DJI Phantom 4 Pro a danou oblast trvá přibližně 30 minut, než ji dronem ve vysokém rozlišení a z několika úhlů vyfotografuje, a poté několik hodin, než vytvoří samotnou mapu.

Uyeno od března pracuje na projektu Climb Assist zatím samostatně. Jeho web v současné době ukazuje pouze pár oblastí v okolí Boulder Canyonu v Coloradu, ale je možné si udělat obrázek o využitelnosti tohoto přístupu.



Ukázka zpracování průvodce, lepší představu získáte z videa na stránkách Climb Asissts (hi res)

foto by © JirkaS



Zdroje:

Více zde    Climbassist.com

JirkaS   [úpravy] 10:20 19.10.2019Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Už moc10:12:37 20.10.2019
Další appka? Zlatý knižní průvodce, tohle mi přijde nešikovný, stejně jako jiné on line průvodce.
Steveodpovědět 

 Foto dne:
Trautner Gedenkwand
Alter Weg Direkt, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (189165)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Todo Empezó El Albarra 6a Gandia
La Rompebíceps 6a+ Gandia
Y Los Gitanos 5 Gandia
Pudin De Chumino Para Un Coleg 5c Chulilla
Colateral 5c Chulilla
Nově komentované:
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella
Jeremy Extension 8a Leonidio
Jeremy 7c+ Leonidio
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: 67 | Re: 67 | 67 | Odpočívej v pokoji | R.I.P. Téšo, | Re: závistivcům nazdárek | Re: Somrák | Čest jeho památce | Konečně něco zajímavého | bludy nevymlouvat, ale... |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (4)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (3)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2666 
 Někdy ano 
 3015 
 Ne nepoužívám 
 2826 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.