LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Volf 11553
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7240

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1196948 cest
Nové přelezy:
Primerisim 7c
Plaquistad 8a
Primerisim 7c
Gofio Aska 7b+
Ange De L´ 9
Olympos Ga 10
Kara Elmas 9+/10-
Metallica 9+/10-
Peatón Del 7c
Dobrák Od 8A+

Stěny
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Santa a jeho vesnice

smallV roce 1993 vedl  Jirka Novák malou česko-italskou expedici na Makalu. Mezi účastníky byl Joska Rakoncaj, Libor Hroza, Simone Moro. Expedice měla v BC nepálského kuchaře Santu.

A od té doby pojí Santu přátelství k českým návštěvníkům Nepálu. Jirku provázel Santa během většiny jeho návštěv v Nepálu. Několikrát byl účastníkem českých horolezeckých expedic, nejméně třikrát byl na expedici s Radkem Liehnertem, s Martinem Ottou a dalšími. Postupně se stal oblíbeným průvodcem řady českých nekomerčních trekingových skupin. Začali jsme se o něj vzájemně přetahovat. Já osobně jsem s ním byl v Nepálu již asi desetkrát. Před dvěma lety jsme ho navštívili v jeho tamangské vesnici Maga v dolní části Solo Khumbu. Tam při rozlučkovém večeru jsem zjistil, že většina kuchařů, kuchařských pomocníků a nosičů, kteří nás během posledních 20-ti let doprovázeli po horách, pochází právě odtud.


Vesnice Maga ještě v pořádku

foto by ©  P. Schnabl


Pokud byste se chtěli podívat na pár záběrů z této naší návštěvy, tak se podívejte na kousek mého filmu na https://www.youtube.com/watch?v=TwWvMsVb8M8, je to od 19-té minuty.



Ničivé zemětřesení před 14 dny jeho vesnici silně postihlo. On a jeho rodina jsou naštěstí živi a zdrávi, přišel ale bohužel  o dům, o veškerý dobytek, prostě o všechno. Vlna solidarity s Nepálem je úžasná. Jako jednotlivci pochopitelně nemůžeme pomoci celému Nepálu. Proto jsme se já, Jirka Novák a Petr Šupich rozhodli oslovit naše kamarády, především ty, kteří se Santou absolvovali některou expedici, nebo některý z nádherných nepálských treků a pochopitelně ty, kteří nás znají a důvěřují nám, k cílené pomoci.


Santa

foto by ©  P. Schnabl



Na návštěvě u Santy

foto by ©  P. Schnabl


Založili jsme transparentní účet u KB a během tří dnů se na něm sešlo přes 300000 Kč. Tyto peníze nejsou určeny na okamžitou pomoc, ale až na následnou, zejména na nákup stavebního materiálu při obnově Santova domu, event. dalších domů ve vesnici. Původně jsme se obrátili jen na okruh nejbližších kamarádů a známých, ale ozvala se nám řada dalších lidí, kteří se chtějí připojit. Proto, jsem se rozhodl pro zveřejnění této naší akce. Kdo by se chtěl k této cílené pomoci připojit, ať použije transparentní účet 115-0202870207/0100 

Transparentní účet . Na účtu vidíte, kdo a kolik přispěl. Pochopitelně budeme průběžně informovat o využití vybraných peněz.

Petr Schnabl   [úpravy] 11:48 07.05.2015Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Díky kluci za to15:55:27 09.05.2015
Je dobré vědět že máme mezi sebou stále ještě lidi kteří jsou ochotní pomáhat.
Sitcomodpovědět 

 jo23:17:26 10.05.2015
takhle nejak by ta pomoc na dalku mela vypadat.. presne vedet komu a na co.
odpovědět 

 neziskovky07:51:53 11.05.2015
hlavně nesponzorovat ¨nevládní¨ neziskovky. sem to pošlu.
klasikodpovědět 
 Re: neziskovky15:53:49 14.05.2015
Santa - to je jasné!!! No nehádzal by so všetky Neziskovky do jedného koša.
viloodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189233)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Apolonio 7b+ Túron
Los Malos También Lloran 7a+ Túron
Quasimodo 6c Túron
Nube Rosa 6c+ Pinares De San Antón
Niño Sable 6c Pinares De San Antón
Nově komentované:
Cuerpo Jodio 7a+ Túron
Levá Cesta V Hrubá Skála
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca

 Nově v diskusi:
Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Spřavce | Re: samozřejmě že zakládá | Re: analyza analyzy | Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (160)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (30)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (1)
SP v ledolezení Jižní Korea: Aneta Loužecká stříbrná v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
Scarpa Mojito Hike GTX WMN | Grade VII Down Parka | Grade VII Down Parka | Statická a dynamická lana | Lano Tendon | Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3746 
 Někdy ano 
 4326 
 Ne nepoužívám 
 4072 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.