LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
27.Suchan 10532
28.Kolomazník 10516
29.Lebloch 10412
Bouldry:
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
29.Horáček 9700
Hory:
25.Petr 2960
26.Novák 2688
27.Chomová 2670

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192776 cest
Nové přelezy:
Periferie XIa
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+
La Bongada 8c+/9a
Warcraft I 7C/7C+
Guin DJ 7c

Stěny
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí

Prodejny
HUDYsport - Liberec
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ledová stěna pod Pradědem

V srdci Hrubého Jeseníku, vy lyžařském středisku Karlov pod Pradědem provozujeme umělou ledolezeckou věž s nádhernou kulisou hlavního hřebene Jeseníků.

Přijďte k nám potrénovat, užít si netradiční den s přáteli nebo absolvovat seriózní ledolezecký kurz.

Od začátku roku 2015 je v provozu nová ledová věž horolezecké školy Summit Leader v Karlově pod Pradědem. Stěna měří 8,5 metru a nabízí 3 základní lezecké linie s několika možnými variantami. K dispozici je půjčovna ledolezecké výzbroje, kterou vybavily firmy Camp, Cassin a Beal.



A to nejlepší na konec. Pokud je váš čas drahý, můžete využít večerního lezení pod umělý osvětlením s následnou návštěvou baru v přilehlém penzionu Roháč.



Cena za lezení na vlastní zodpovědnost: 100 Kč
Lezení s instruktorem: 100 Kč / půl hodiny
Zapůjčení lezeckého kopletu: 180 Kč



Zdroje:

Více informací o stěně naleznete na webu:

Lecová stěna

Těšíme se na vaši návštěvu,



Summit Leader   [úpravy] 09:26 07.01.2015Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Paráda11:21:50 07.01.2015
Skvělá práce, určitě se zastavím :)
Ferdaodpovědět 

 Paráda17:13:30 07.01.2015
Mám to přímo naproti baráku, už se těším jak zablbnu, každý tréning dobrý.
Machuňaodpovědět 

 zdravím20:02:51 07.01.2015
doporučuji kluky z vlastní zkušenosti. Na stěnu jsme se sice den před Silvestrem nedostali díky slabší vrstvě, ale dali jsme aspoň skialpy. Těším se, až přijedeme pořádně zasekat! Honza
Honza P.odpovědět 
 Re: zdravím07:31:50 08.01.2015
Je 8 metrova a chceš pořádně zasekat? Dovol abych se zasmál :-D
Josef T.odpovědět 
  Re: zdravím09:47:44 08.01.2015
Všem klukům děkuji za pozitivní ohlasy a budu samozřejmě rád, když dojedete zaseknout cepíny a potrénovat. Snad nám to víkendová obleva nespláchne :-)

A Josefe: Je sice pouze 8 metrová, netvrdíme že je to bůh ví co, ale i tak to stálo hromadu práce, peněz a úsilí. Takže klidně se zasměj, pokud je pro tebe normální vysmívat se úsilí druhých. Určitě jsi borec.
Honza - Summit Leaderodpovědět 

 Čus13:39:49 08.01.2015
tak není to přímo k tomuto článku ale z ledů to je - zaujala mě ta expreska v šroubu (možná dokonce nedej bože s drátěným zámkem) na fotce označený jako Štolpich.

To je řekl bych přímo ilustrační foto čeho se vyvarovat – na druhým o nic nejde, ale jestli to takto měl už prvolezec a je to drát, tak do toho bych tlamu hodit fakt nechtěl.
pavelodpovědět 
 Re: Čus15:32:51 08.01.2015
pri padu se expreska pretoci do spravne polohy. naopak je nebezpecne fixovat ke karabine smycku na konci k jisteni (muze se zlomit). karabina se fixuje ke smycce na konci co vede k lanu
janodpovědět 
  Re: Čus07:54:18 09.01.2015
No tak tvoji víru že se přetočí bych chtěl mít. Dle mého názoru - k tomu aby se přetočila je potřeba působení nějaký síly správným směrem což se i v 99% procentech stane no a pak tu máme 1% kdy ne... Ten případ "konfigurace" si docela umím představit a tady to na obrázku k tomu má docela blízko. Jinak souhlas že drátěnky nezamrznou.
odpovědět 
 Re: Čus16:20:59 08.01.2015
Holt se asi nějak vycinkala jak za ní škubalo lano. Nenaděláš nic. Slejzat k ní zpátky by se mi taky nechtělo. A na led jedině drátovky, nezamrzne jim zámek.
Martinodpovědět 

 super14:49:55 08.01.2015
Super počin chlapi. Už se těším, až stěnu vyzkoušíme.
stepanodpovědět 

 Foto dne:
Sicílie
Revenge
 Databáze cest:
Všechny cesty (191560)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mirage 8b+ Datca
Scorpio 7c+ Datca
L'oasis 6b+ Datca
Flashword 8a+ Datca
L’illusionniste 8a Datca
Nově komentované:
4 Low 8C Valle Bavona
Sinter Synphonie 6b Leonidio
Savra Ext. 7b+ Leonidio
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
termín se používá i v průvodci | Štefánička bude zavretá | Re: Deratizace, | Snad to nikoho neodradí | Kolebka | Re: Deratizace, | Re: Deratizace, | Deratizace, | ptám se pro kamaráda | Re: + |

 Kde to vře:
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)
Beauty of Aurina (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 776 
 Někdy ano 
 786 
 Ne nepoužívám 
 816 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.