LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1197789 cest
Nové přelezy:
Výprask SD 7A+
Altos, Gua 8a
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+
Athenea 8a
Bellewe 7C+/8A
Pornokino 8A
Bellewe 7C+/8A

Stěny
BalvanBoulder - Horažďovice
Sportcentrum Koloseum - Plzeň
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Kormidlo

Klasifikace:6-
Typ cesty:skalní
Sektor:Parník
Oblast:Jevišovice
Poloha:Pavlovské vrchy
Obtíže:technika
Sklon:převislá
Délka:15 m
Jištění:bh + vlastní
Autor:V. Wolf, I. Březina, 2008
Popis:
Rozbitým zamešeným koutem vpravo od Záchranného kruhu pod převislou plotnu, tou přes 3 bh do lišejníkového dolezu
Poznámka:
Pod plotnou se šikne friend nebo vklíněnec
Zapsal:Marek Polák (marena), 26.05.2013 21:24:10

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Jevišovice


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Těch 6- mi přišlo totálně mimo. Buď jsem vůbec nepochopil, kudy se to má vlastně lézt, nebo si z nás autoři udělali trochu srandu. :-)
Zapsal: marena, 26.05.2013 21:26:30

Nám se to tam těžko hodnotilo, lezli jsme tam často a navíc mnohdy výška byla výhodou, takže bych to bral tak, že klasifikace je nějak nastřelená a časem se může upřesnit a tohle je jedna z nich, v plotně v podstatě přes borháky a pokud se pamamtuji, tak moc velké chyty tam nebyly:-).
Zapsal: Vlk, 26.05.2013 22:16:37

Tak jsem si to po čase dal znovu a nemám důvod měnit názor - reálně tak za 7.
Zapsal: Marena, 04.09.2016 21:11:19

Vlku a přelezli jste vůbec všechno, co jste tam navrtali? Vypadá to, že klasa je u vašich cest nastřelená ze slanění, ze kterého jste všechny cesty udělali. Pokud nemumím dát klasu, tak radši vůbec nelezu.
Zapsal: makovica, 04.09.2016 21:14:07

Asi na rozdíl od tebe tam mám až na ty dvě těžké cesty u vody přelezené vše. Klasifikace je taková naše, Ilja mi pořád říká, že se držím při zemi. Mně tam přijde všechno podobné a kdo se v tom má pak vyznat. Jinak v těch lokalitách mám přelezené v podstatě vše, to jen na okraj, neb jsem tam pár sezón trávil, je tam klid a nejsou tam lidi a to mám rád:-). To je pak problém protože ztrácíš orientaci v klasifikaci. Ale klidně se zeptej Adama Záděry či Meka, co říkají na to jak ta čísla sázíme:-). Jak píši výše, je potřeba to lézt, říci názor a nebráním se tomu čísla upravit. Marena ví, však nedávno mu Pogo přišlo taky jako 7 a ne 6.
Zapsal: Vlk, 04.09.2016 21:32:35


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

marena7PP04.09.2016

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Foto dne:
Přístup do sektoru Lido Stockholm proděním v moři, Taormina, Sicílie.
Taormina
 Databáze cest:
Všechny cesty (189258)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
A Tota Paleta 7a Garx
El Tupé De Roca 6c+ Garx
Fumata Blanca 6c+ Garx
Héroes En El Tiempo 7c El Panal
Pichurra 7c+ El Panal
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
The Counselor 8A Chironico
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
D | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | OH již už neláká? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (174)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Slovenské průvodce (2)
Kvalifikační systém sportovního lezení pro olympiádu LA 2028 (2)

 Nově v inzerci:
Boty Scarpa | Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri | Fischer Transalp Tour 295 | Skialp set Scott |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 392 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 461 
 Ne, uniklo mi to. 
 396 
 Sleduji jen Adama. 
 393 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.