LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1197789 cest
Nové přelezy:
Výprask SD 7A+
Altos, Gua 8a
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+
Athenea 8a
Bellewe 7C+/8A
Pornokino 8A
Bellewe 7C+/8A

Stěny
Horská chata XL - Mariánská
K2-Poprad - Poprad
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
HUDYsport - Jičín
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Jeef

Klasifikace:7b
Typ cesty:skalní
Sektor:Punta Di U Corbu
Oblast:Bavella
Poloha:Francie - Korsika
Obtíže:technika
Sklon:položená
Délka:280 m
Jištění:nýty
Autor:bratři Petitové
Popis:
6b, 6b, 7b, 6a, 6b, 6c+, 6b
Poznámka:
Úžasná skála a nevšední tvary. Dle hodnocení jedna z nejkrásnějších cest na žule ve Francii. Opravdu nádhera.
Zapsal:David Griger (Komíňák), 29.10.2012 17:38:50

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Povinné lezení max. 6b. 7b je hodnocení za čistý přelez, ale těké místo ve třetí délce lze v pohodě háknout. Trochu zmatek je v nástupu do 6. délky, kde se nyní leze po stromě (skála naprosto holá) asi až nad úroveň 1.nýtu do madla a pak už volně, ale šlo by to nastoupit i z chytů pod nýtem, ale je to hodně krutý bouldr. Různé průvodce se rozchází v klasifikaci této délky od 6c+ do 7a+. Na 7a+ nám stejně ten bouldr přišel i oproti délce za 7b pekelný. Šlo by to lézt uplně volně zprava, ale tam je jen dřík a plaketa nýtu chybí. Navíc pokusy o začátek lezení z nižších chytů kazí nebezpečná větev stromu. Nabodnout by se dalo velice lehce. Nicméně tato délka i přes svůj nejasný začátek z police je dále úžasná a asi nejhezčí na celé cestě a ještě se leze.
Zapsal: Komíňák, 29.10.2012 17:52:08

cesta se po 7 délkách napojuje do cesty Les Dos d´Elephant, kterou lze také slanit nebo jí pokračovat ještě dalšími délkami za 6a, myslím, že nějaké dvě 5b a výlezová poslední 6b+ na vrchol
Zapsal: Komíňák, 29.10.2012 18:02:05

Úžasný zážitek, krásná cesta s tafoni, 7b je opravdu jeden krok. Lezli jsme to za slušného větru a hodinu jsme rozmotávali lana co se zacuchali do sebe. Naštěstí vybaveni dostatkem oblečení z předchozího podceněného lezení Le dos elephants, kde jsme lezli jen v kraťasech a tenké větrovce a vedle nás němci v péřovkách :-D
Zapsal: Maaty, 27.10.2025 19:39:09

Díky téhle cestě jsme vlastně na tu Korsiku jeli :-) a stálo to za to. 6. délka je fakt úžasná. Hladký traverz do luxusního tafoni. Bohužel na úplný vrchol jsme to nestihli a slaňovali jsme přes Elephanty místo legendárního Delicatessen. Na to jsem se těšil aspoň ze slanění. I tak to ale bylo dobrodružné jelikož jsme slanili jinudy než jsme měli. Při svitu mobilu obvazovat smyčkou jalovec a doufat,že to dá dolů. Krásné dvě slanění na plnou délku 60m.
Zapsal: Maaty, 27.10.2025 19:45:08

Akorát by chtěl upravit zápis cesty jako "horská" né skalní
Zapsal: Maaty, 28.10.2025 09:06:20


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

Čermy7bOS17.06.1998
Komíňák7bflash21.10.2012
Maaty7bOS02.10.2025

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Foto dne:
Přístup do sektoru Lido Stockholm proděním v moři, Taormina, Sicílie.
Taormina
 Databáze cest:
Všechny cesty (189258)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
A Tota Paleta 7a Garx
El Tupé De Roca 6c+ Garx
Fumata Blanca 6c+ Garx
Héroes En El Tiempo 7c El Panal
Pichurra 7c+ El Panal
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
The Counselor 8A Chironico
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
D | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | OH již už neláká? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (174)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Slovenské průvodce (2)
Kvalifikační systém sportovního lezení pro olympiádu LA 2028 (2)

 Nově v inzerci:
Boty Scarpa | Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri | Fischer Transalp Tour 295 | Skialp set Scott |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 391 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 461 
 Ne, uniklo mi to. 
 396 
 Sleduji jen Adama. 
 392 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.