LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
19.Vlk 10868
20.Novák 10856
21.Melen 10832
Bouldry:
19.Košťál 10000
20.Štípek 9956
21.Chejn 9950
Hory:
29.Nehasil 2710
30.Malý 2695
31.Málek 2682

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5756 lezců
1167773 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Delta Blue 7b+
Omega3 7b+
Gradace 9-
Tisíc Vari 10-
Chameleon 9+/10-
Kyzová Psy Xb
Hlasy Ze Z Xc
Bada Boom 7b
Meister Gr 9-

Stěny
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem
Cakle - Ústí nad Orlicí

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - Olomouc
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Pravá Spára

Klasifikace:6+
Typ cesty:skalní
Sektor:Padák
Oblast:Divoká Šárka
Poloha:Praha
Obtíže:síla
Sklon:převislá
Délka:8 m
Jištění:vklíněnce / frendy
Autor:staří obdivuhodní lezci
Popis:
Převislou spárou v pravé části údolní stěny a přes chyty na vrchol.
Zapsal:Martin Tučka (martan), 12.04.2010 23:24:43

 
* * * * * * 
Hodnocení / Počet:   6 / 2

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Kontaktovat správce
 Průvodce
   - Divoká Šárka


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

ahoj, martane, je to ten blok, ke kterému se schází z cesty dolů ze svahu? a je to spíše Severní stěna.. ? já tam o ničem jiném nevím.. Jistit se to dá friendy. Skoby jsem tam nějak nepotkal.. Lezl jsem to taky nějak na jaře.
Zapsal: Martin, 09.10.2010 13:49:37

Napodruhé jsem to možná trefil ale nevím. Tohle je cca 50°5´57.552"N, 14°19´32.808"E - ten apostrof si nahraď, použil jsem čárku, jinak to nebere koment. Ale nevím jestli je to ono. Je to nad Divadlem, nebo od loky když začíná klesat pěšina vlevo. Žádný skoby, žádný šipky a solo se mi do toho nechtělo, mohlo by se tam něco urvat.
Zapsal: martan, 09.10.2010 21:34:43

jojo, Tak to sedí, Díky. já to lezl na jaře. Jen, že tedy v zápisu bych nedal do jištění skoby. Volný tam je Klíčový madlo uprostřed stěny. proto jsem to taky nedal RP a pak už se mi to nechtělo opakovat. madlo mě však ještě udrželo a stále tam je.. ale nevím, co někdo těžší. Jinak vlevo od téhle cesty by s nějakým jištěním mohl být pěkný těžší výstup užší trhlinkou.. Bydlím kousek od šárky, tak stále hledám nové věci.. Teď jsem dopsal pár boulderů na poslední skále. Taky z jara, co jsme lezli. Je to ještě kus dál po tý cestě jak píšeš a za padákem doleva. Takový pěkný balvan. Nazval jsem ho houska.
Zapsal: martin, 11.10.2010 16:41:21

Skoby tam mají být podle starého průvodce, otázka tedy je - jestli je to Padák. Hledání zdar, zítra odpol. se tam budu asi motat.
Zapsal: martan, 11.10.2010 17:11:14


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

Valmar6+AF24.03.2010
zaoralf6+OS09.06.2011
Artie6+OS14.06.2011
martan6+PP14.06.2011
Čermy6+solo17.06.2011
Lukaj6+solo19.07.2016

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Foto dne:

IFSC World Cup Chamonix 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185068)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Delta Blues 7b+ Sass Beita
Omega3 7b+ Sass Beita
Bože Ako Hlboko Som Klesol 4+ Kalamárka
Treibhauseffekt 8+/9- Weihar
Pumprisse 7 Wilder Kaiser
Nově komentované:
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta V Hrubá Skála
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta - Pilířová Var. VIIa Horní Skály

 Nově v diskusi:
Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku |

 Nové komentáře:
nuda | Re: Paráda! | Re: Gratolace | Re: Kudla dobrý! | Re: gratulace klukům | Re: Kudla dobrý! | Kudla dobrý! | Gratulace! | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (28)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1684 
 Ne 
 1935 
 Nevím 
 1204 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.