IT:
hoplezec.cz

Tendon finále ČP mládeže v lezení na obtížnost Choceň

report

V sobotu 4.11.2017 přijela špička lezecké mládeže (62 závodníků) do Chocně, aby se utkala o stupně vítězů v Českém poháru mládeže ve sportovním lezení na obtížnost.

Zároveň došlo k započítání posledních bodů v tomto seriálu závodů a konečnému vyhlášení. Zatím ale nepředbíhejme.

Choceňští lezci zachovali tradici a ke stavění cest přizvali Štěpána Stráníka, kterému letos pomohl Roman Kučera. Co jsem ze svého postu rozhodčí slyšela, tak se cesty moc líbily a mnozí lezci si je zkoušeli znovu po ukončení závodu. Kvalifikace obsahovala dvě cesty a díky skvělé organizaci měli všichni lezci kolem 12:30 odlezeno. Chlapci TOPovali celkem 6x, dívky byly úspěšnější a TOPovaly 8x.

V 14:30 došlo k uzavření izolace a finále mohlo začít. Díky velmi dobré kvalifikaci skončila v kategorii Dívky B na 3. místě Bulenová Eliška (Green Trees Monkeys; lezeckytrenink.cz), na 2. místě Širůčková Tereza (HUDY Stěna Brno; Nadzemí) a na 1. místě Smetanová Michaela (HUDY Stěna Brno; Nadzemí), která TOPovala v čase 2:47. V kategorii Dívky A se na 3. místě umístila Ondřejová Jana (Rocky Monkeys; Sokol Brno 1), 2. místo obsadila Večeřová Sabina (HUDY Stěna Brno, Move Holds) a 1. místo si díky kvalifikaci zajistila Novotná Eliška (HO Komorní výtah; Liberec). V kategorii Dívky J 3. místo získala Petrová Lucie (Rocky Monkeys; Sokol Brno 1), 2. místo obsadila Zemánková Kateřina (HO Pavoučci Liberec; Singing Rock; Makak) a první místo s přehledem obhájila Matúšová Michaela (HK Skoba Stříbro).

Za Chlapce B jako první vystoupil na bednu na 3. místě Cink Jáchym (Rocky Monkeys; Sokol Brno 1), který byl po kvalifikaci na prvním místě. 2. místo obsadil rychlejší, ale v kvalifikaci o kousek horší Slezák Ondřej (HK Rožnov pod Radhoštěm; Vertikon Zlín), který tím přenechal 1. místo Marku Jeligovi (Horoguru; Big Wall; CT). V kategorii Chlapci A obsadil 3. místo Lukášek Tomáš (HO Komorní výtah; Directalpine), 2. místo jeho týmový kolega Hašek Ondřej (HO Komorní výtah) a téměř všechny cesty TOPoval Potůček Šimon (Vertikon Zlín), který za hlasitého povzbuzování dosáhl na 1. místo. V kategorii Chlapci J překvapil svým finálním výkonem Bína Ondřej, který z posledního místa vylezl stejně vysoko jako na 3. místě Dvouletý Jakub (Vertikon Zlín). Z 2. místa se radoval Kliger Petr (Singing Rock; Saltic; Žacléř; TBTraining) a 1. místo vyhrál letos neomylný Konečný Jakub (HO SVČ Lipník n. B.; Triop; Rafiki; A), který v Chocni TOPoval všechny 3 závodní cesty.

V celkovém hodnocení ČP mládeže ve sportovním lezení pro rok 2017 se na 3. místě v kategorii Dívky B umístila Širůčková Tereza (HUDY Stěna Brno; Nadzemí), 2. místo obsadila Bulenová Eliška (Green Trees Monkeys; lezeckytrenink.cz) a 1. místo s náskokem 24 bodů vyhrála letos neomylná Smetanová Michaela (HUDY Stěna Brno; Nadzemí). V kategorii Dívky B se na 3. místě umístila Večeřová Sabina (HUDY Stěna Brno, Move Holds), 2. místo obsadila Slezáková Lenka (Vertikon Zlín; Ocún; HK Rožnov pod R.) a bednu nejvyšší si zasloužila Adamovská Eliška (HUDY; Rock Empire; TJ Baník Karviná). V kategorii Dívky J si celkové 3. místo zasloužila Petrová Lucie (Rocky Monkeys; Sokol Brno 1), cenu za 2. místo si v Chocni nepřevzala Šebestíková Anna (Lanovka ČB) a 1. místo patřilo Matúšové Michaele (HK Skoba Stříbro).

Z Chlapců B si 3. místo vylezl Cink Jáchym (Rocky Monkeys; Sokol Brno 1), 2. místo obsadil Jeliga Marek (Horoguru; Big Wall; CT) a 1. místem v celkovém pořadí si spravil chuť Slezák Ondřej (HK Rožnov p. R.; Vertikon Zlín). V kategorii Chlapci A si celkové 3. místo připsal Lukášek Tomáš (HO Komorní výtah; Directalpine), 2. místo znovu jeho týmový kolega Hašek Ondřej (HO Komorní výtah) a 1. místo neobsadil nikdo jiný než Potůček Šimon (Vertikon Zlín). Změna na stupních vítězů neproběhla ani v kategorii Chlapci J, kde 3. místo obsadil Dvouletý Jakub (Vertikon Zlín). 2. místo uhájil Kliger Petr (Singing Rock; Saltic; Žacléř; TBTraining) a 1. místo bez jediného zaváhání vyhrál Konečný Jakub (HO SVČ Lipník n. B.; Triop; Rafiki; A). Všem závodníkům ještě jednou gratulujeme a těším se zase za rok naviděnou!

Nakonec bychom chtěli poděkovat sponzorům (ČHS, Tendon, THEREX Climbing Holds, Shybuj.cz, Makak, RC Outdoor, Triop, Tilak, Warmpeace, …), všem organizátorům, kteří se podíleli na hladkém průběhu závodu či na čištění chytů a stavění cest, a divákům, kteří přišli podpořit zajímavou sportovní událost v Chocni. Děkujeme.